Klokanům přitom stačil jen úvod utkání. Rozhodující gól padl už ve třetí minutě po biliárové teči několika hráčů. „Vystřelil jsem ze šestnáctky a někdo to tam tečoval. Balon spadl asi deset nebo patnáct centimetrů za brankovou čáru. V zápisu o utkání jsem podepsal připsání branky sobě,“ smál se kapitán domácích a autor jediné trefy utkání Dalibor Slezák.

Stejně jako v posledním domácí utkání s Bystrcí, rozhodli Bohemians v úvodu utkání. „To, čeho jsem se bál, že moji hráči podcení začátek, se potvrdilo,“ smutnil trenér Třince Pavel Hajný.

Přispěla k tomu bezpochyby rekordní návštěva 7409 diváků.

„Měl jsem velké obavy, co s kluky udělá skvělá atmosféra na Bohemce. Moji hráči nikdy nic nehráli, nemají zkušenosti. Mám tam hráče velmi psychicky labilní,“ líčil předzápasové starosti třinecký kouč Hajný.

Zelenobílí zažívali strastiplný týden. Trenéru Bustovi chyběli čtyři hráči základní jedenáctky. „Musím hráčům poděkovat, že zápas urvali srdíčkem a bojovností. Byl jsem spokojený s nasazením, ale vím, že fotbal to moc líbivý nebyl,“ řekl lodivod Bohemians Zbyněk Busta.

Zelenobílým v tabulce nyní patří už čtvrtá příčka. Navíc dvojice z čela klopýtla. Žižkov ztratil v Sokolovu tři body za prohru 1:2 a Jihlava jen remizovala s Jakubčovicemi 1:1.

Bohemka tedy po podzimním strádání může výrazně promluvit do bojů o postup.

„Stojíme nohama na zemi. Bylo mi deklarováno, že na postup připraveni nejsme – ekonomicky ani stadionem. Ovšem kdyby postup přišel, bránit se nebudeme. Náš cíl to ale není,“ prozradil Busta.