„Čtyři kola před koncem vedeme o patnáct bodů, což nebývalo pro lídra ČFL zvykem,“ připomněl trenér Luboš Urban. K mužstvu nastoupil dvakrát během rozehraného podzimu.

Je to váš první postup?

Jako hráč jsem postoupil s Plzní do první ligy, ale tohle je má trenérská premiéra. První dotažený přestup v roli kouče. Už před deseti lety jste ale vedl lídra ČFL, tehdy to byly ovšem Neratovice. To bylo jen na podzim, pak jsem skončil. Neratovice nakonec postoupily s trenérem Zachem do druhé ligy. Třetí jsem byl v ČFL už před třemi roky s Břevnovem a pak loni tady s Bohemkou.

Postup vám loni unikl, čtvrtým Bohemians 1905, tedy o příčku pod vámi, ale ne…

Těší mě, že jsme si postup vybojovali regulérně, žádným administrativním převodem. Ani týmy jako Dukla a Most osmnáctičlennou ČFL nevyhrály, vyšší soutěž odkoupily.

Loni už jste ale měl také kvalitní a zkušený tým.

Na konci sezony nám chyběly body poztrácené v úvodu. Přišel jsem k týmu, tehdy se ještě hrálo na Střížkově, během podzimu a od té doby jsme udělali nejvíc bodů. Ano, měli jsme už před rokem ČFL vyhrát a postoupit, rok jsme ztratili.

Čím to, že jste letos utekli soupeřům o tolik bodů?

Projevila se kvalita hráčů. Rozhodující zlom nastal pět kol před koncem podzimu, kdy jsme šli do vedení a pak i do trháku o pět bodů.

V zimě jste opět posílili, tentokrát bývalými hráči Xaverova.

Přišla znovu kvalita. Šindelář, Bartoš, Penc, Myšák. Máme hlavně neskutečně silný tým směrem dopředu. To není machrování, ale fakt. Fotbal je o gólech a ty my umíme střílet. Například v posledních třech zápasech jsme jich dali dohromady třináct.

Další derby s Bohemians 1905 asi nebudou, váš skorojmenovec míří do první ligy.

Při té nechutné, šílené averzi vůči nám to je možná na jednu stranu lepší, na druhou stranu atmosféra během těch samotných dvou zápasů byla na stadionech super.