Fotbalisté Bohemians Praha zahájili v Harrachově přípravu na novou sezonu pod novým trenérem Robertem Žákem. V kádru prozatím zůstávají všechny opory týmu, který ve své nováčkovské sezoně v nejvyšší soutěži skončil jedenáctý.

S týmem tak trénuje i jeho největší jarní hvězda záložník Roman Dobeš, který má ještě na další ročník platnou smlouvu. Zájem o něj byl i ze zahraničí, konkrétně ze strany 13. týmu tabulky polské ligy Odry Wodzislaw.

„Ano, o Wodzislawi jsem slyšel, ale o žádných jiných nabídkách nic nevím. Samozřejmě bych se rád posunul ve své kariéře výš, ale teď se normálně připravuji s Bohemkou, s níž chceme v příští sezoně hrát raději než o záchranu uprostřed tabulky,“ uvedl autor třech podzimních a pěti jarních ligových gólů Dobeš.

Kde však trénuje Robert Žák, tam se to jen hemží zahraničními fotbalisty. Bylo tomu tak v Mostu a bude tomu tak nejspíš i v Bohemians Pra­ha.

Na prvním srazu mužstva se objevily tři nové zahraniční akvizice. Spolu se dvěma Bulhary, Todorem Vakrilovem a Georgi Jordanovem (hráli ve své zemi II. ligu) si Žák otestuje i Makedonce Arbena Nedzipiho, který už dříve zkoušel štěstí ve Slavii, byť bez úspěchu.

Zelenobílí v Harrachově zůstanou do čtvrtka a poté je čekají první dvě přípravná utkání. V sobotu dopoledne se část kádru utká v domácím prostředí na Střížkově s Hradcem Králové a druhá odcestuje k zápasu do Plzně.

Žák by rád posunul tým v tabulce o nějakou tu příčku výš, zrealizovat přání o klidném středu tabulky ale nebude ani trochu snadné. „Základ mužstva je kvalitní, přesto bych rád uvítal posily pro kraj zálohy a do útoku. I proto jsou tu na zkoušce oba Bulhaři,“ řekl Žák.

Dalším útočníkem by mohl být zkušený forvard Kraus z divizních Jiren, jenž hrával naposledy ligu ve Zlíně.

Naopak hostování v Bohemians Praha již ukončili kmenoví hráči Viktorie Žižkov Kropík s Novotným a skončil i brankář Šimon, jenž přišel před rokem z Jihlavy výměnou za Wintera. Ten se teď vrací právě na Střížkov, kde by měl vytvořit staronovou dvojici s velkou oporou mužstva v uplynulém ročníku I. ligy Belaněm.

Do Jablonce se vrátil Vošahlík, otázkou je další působení Eismanna i dvou černých hráčů Diarry a Biboka, kteří jsou momentálně v zahraničí. Ve 22členném kádru chybí zatím i zkušený záložník Fenyk, jenž se podrobil operaci navikulární kosti v ruce.