„Bod beru, přestože jsme to měli proti těžkému soupeři dobře rozehrané,“ uvedl trenér zelenobílých Luboš Urban. Jeho svěřenci šli do vedení už po deseti minutách hry. Dálkový „pokusný balónek“ Brzeziny tečoval hostující stoper Pejša a míč zapadl k tyči Novákovy branky. Až do konce poločasu pak hosté mohutně útočili ve snaze vyrovnat, a to se jim podařilo šest minut před pauzou.

V pořadí jejich už devátý roh rozehrál nejzkušenější borec Barteska ke vzdálenější tyči a Pejša napálil míč pod břevno svatyně domácího gólmana Wintera. „Škoda toho gólu do kabin,“ litoval stoper a kapitán domácích Miroslav Obermajer. Navzdory tlaku Opavy se totiž na druhé straně zrodily dvě skvělé možnosti pro Bohemians k pojištění náskoku. Studík ale po rohu hlavičkoval těsně vedle a krátce nato vychytal Šislera Novák. Po obrátce si vynutil nováček II. ligy převahu, kýžený druhý gól se ale nedostavil. „Jeden gól byl dnes na tři body málo. Ve druhé půli jsme chtěli využít toho, že soupeř hrál proti ostrému slunci, ale při našich standardkách měli jeho hlavičkáři navrch,“ řekl Urban. „Ve druhé půli jsme Opavu k ničemu nepustili a měli jsme vyhrát,“ viděl duel trochu jinou optikou Obermajer.

Adept postupu do I. ligy si prožíval ve finiši skutečně horké chvilky, Novák ale místy čaroval. Ani to by mu nebylo nic platné, pokud by sudí Hrubeš odpískal ve čtvrté minutě nastaveného času penaltu. Pejša totiž zahrál při pádu v šestnáctce rukou, píšťalka ale zůstala němá. „Ve druhé půli nás záloha domácích přehrávala, držela nás obrana. Remíza tady je pro nás plus, ne ztráta,“ přiznal Barteska. „Přes remízu jsme potvrdili, že doma jsme silní, ze čtyř zápasů jsme uhráli deset bodů, takže se tu můžeme rovnat s kýmkoliv,“ dodal Urban.