Ten se zastavil čtyři kola před koncem na třinácté příčce s pouhým čtyřbodovým odstupem před momentálně sestupujícím Hradcem s Příbramí. Po pondělním výprasku 1:4 v Liberci šlo mužstvo na „kobereček" k členům vedení, které podniklo, jak se píše na klubovém webu, razantní opatření motivující hráče k udržení prvoligové soutěže.

Není to dobré, přiznal obránce Nitrianský 

„Naše očekávání od zápasu byla pochopitelně jiná. Chtěli jsme se prezentovat kompaktním, pracovitým výkonem. Kompaktnost nám bohužel chyběla," nehledal výmluvy trenér Martin Hašek, který v průběhu jara vystřídal na lavičce Bohemky Miroslava Koubka.

„Mužstva, která se v tabulce pohybují okolo nás, v tomto kole kromě Jihlavy nebodovala. Situaci vnímám stejně jako před uplynulým kolem, jen je odehrán o jeden zápas více," komentuje stav v tabulce po 26. kole. „Nebudeme si nic nalhávat, není to dobré," dodal obránce Milan Nitrianský.

Dobré to sice není, ale pořád to mají vršovičtí klokani na svých kopačkách. Čtyřbodový náskok může nakonec stačit, ale dva nejbližší zápasy jsou pro ně mimořádně těžké doma přivítají Slavii a pak jedou do Teplic. Jakýkoliv bodový zisk by byl výrazným bonusem. Po následném domácím zápase s Karvinou završí Bohemáci sezonu v Hradci Králové. A tam už by to hořelo…

Pozor na falešné vstupenky na derby!Sobotní vršovické derby Bohemians Slavia je už dlouho dopředu beznadějně do posledního místečka vyprodané, ale dejte si pozor, pokud jste si koupili vstupenky v předprodeji, pozorně čtěte. „Předprodej byl od začátku omezen z bezpečnostních důvodů pouze pro majitele permanentních vstupenek na Bohemku a členy Družstva fanoušků Bohe-mians a oficiálních fanklubů. Během středy jsme zaznamenali podezřelý způsob užití kódů permanentních vstupenek v internetovém předprodeji. Následně vyšlo najevo, že téměř 300 vstupenek bylo nakoupeno po zneužití kódů permanentních vstupenek. Kupující těchto vstupenek nejsou držitelé permanentek nebo nemají souhlas majitelů permanentek k užití těchto kódů," říká tiskový mluvčí klubu Tomáš Mutinský. Tyto neprávem zakoupené lístky byly stornovány a koupíte-li je od někoho mimo oficiální distribuci, riskujete, že se na zápas nepodíváte. Seznam kódů u všech těchto 276 vstupenek najdete na klubovém webu www.bohemians.cz.

Kolo fotbalové ligy. Infografika.