První poločas nuda, na začátku druhého mírné zrychlení tempa a zlepšení výkonu vršovické Bohemky. A pak – nejprve krásný gól, který jako by byl z jiného zápasu, než toho podprůměrného s Českými Budějovicemi.

Ibragimov adresoval ideální přihrávku svému parťákovi z útoku Škodovi a ten se kousek za vápnem krásně opřel do balonu, který skončil po odrazu od břevna v soupeřově síti. Běžela 63. minuta a padl první gól utkání.

Ten druhý vstřelil tři minuty před koncem duelu Jiří Kaufman z trestného kopu, když na hřišti byl pouhé dvě minuty…

A tak celek Bohemians 1905 podruhé v letošním ligovém ročníku vyhrál. Podruhé za sebou. A poprvé doma v ďolíčku. A prvně 2:0.

Co předvedl soupeř? V podstatě nic. Tradičně velmi dobrá kulisa, přes šest a půl tisíce diváků v ochozech ani přítomnost šéfa českého fotbalu Ivana Haška (jeho syn Ivan střídal v samém závěru zápasu Rótha) oba týmy nedonutily, aby v první půli předvedly aspoň průměrný výkon.

Po přestávce pak Budějovice nedokázaly zareagovat na zlepšený výkon rivala, za celý zápas si nevypracovaly kloudnou brankovou příležitost.

Pavel Tobiáš, kouč jihočeského celku, seděl na lavičce ve svém 300. ligovém zápase. O oslavě fotbalem se ale rozhodně mluvit nedalo. Jeho tým zůstává v tabulce třetí od konce.

Bohemians 1905 – České Budějovice 2:0 (0:0)

Branky: 63. Škoda, 87. Kaufman

Bohemians 1905: Sňozík 3 – Jindřišek 2, Cseh 3, Nikl 3, Rychlík 3 – Janek 4, Hrdlička 4, Štohanzl 3, Róth 3 (90. Hašek) – Ibragimov 3 (85. Kaufman), Škoda 2 (70. Hartig). Trenér: Hoftych.

Budějovice: Kučera 3 – Leština 4, Horejš 3, Jarabica 3, Žižka 3 – Stráský 5, Homoláč 4 (71. Hudson), Riegel 4, Benát 3 (82. Dolejš) – Meszároš 4, Sedláček 5 (63. Ondrášek). Trenér: Tobiáš.

Rozhodčí: Bílek (4) – Chytil, Vysloužil. ŽK: Janek, Štohanzl, Rychlík – Sedláček, Benát, Meszároš. Diváci: 6538.