Ibovtomto týdnu prodloužil vklubu zHorních Počernic svoji dosavadní smlouvu, stejně jako brankář Jaroslav Belaň. Ten přišel vlétě loňského roku na hostování zMostu a nyní se oba kluby dohodly na přestupu.

„Jsem moc rád, že unás Belaň zůstane. Zato uIbeho to není jisté, stále je možný jeho odchod do zahraničí. Zájem je hlavně ze Španělska,“ uvedl trenér Bohemians Praha LubošUrban.

Klub podnikatelů Karla Kapra a Josefa Jíchy se proto pojistil příchodem dalšího mladého útočníka Jakuba Mičkala zJablonce. Ten hrál na podzim za jablonecký B-tým a patřil knejlepším střelcům ČFL. Vnovém dresu bude zatím na jarním hostování.

Nadále nevyjasněným případem zůstává další působení ofenzivního záložníka Bohemians Praha Jiřího Šislera. Ten se sice už podruhé zapojil do zimní přípravy Viktorie Plzeň, ale kdohodě klubů oodstupném dosud nedošlo. Případnou transakci ještě komplikuje fakt, že Šislerova hráčská práva vlastní liberecký podnikatel Forman.

Další výhra v přípravě

Bohemians Praha siv sobotu 9.2.připsali další vítězství vrámci přípravy na jarní sezonu. Tým, jenž přezimuje na pátém místě druholigové tabulky, zdolal na hřišti spřírodním trávníkem Nymburku 2:1 rezervu Slovanu Liberec, posílenou oněkolik hráčů zkádru A-týmu.

Skóre otevřel deset minut po změně stran po přihrávce Fenyka Ibe a v84.minutě zvýšil na 2:0 Majer, když doklepl volejem do prázdné branky míč, jenž se odrazil od tyče po předchozí střele Grznára. Dvě minuty před koncem Severočeši rozehrávali standardku a natřikrát odražený míč dostal za záda brankáře Pražanů Wintera Kesner.

„Na velmi kvalitním hřišti jsme narazili na soupeře sdobře organizovanou hrou, vzhledem knašim šancím ve druhém poločase jsme ale měli vyhrát víc,“ sdělil kouč vítězů, jenž si velmi pochvaloval ihru běloruské posily Liantseviche na postu stopera. Vdalším přípravném utkání vsobotu 16.února od 11:00 zelenobílí změří své síly sHradcem Králové (nejspíš opět vNymburku) a poté se ve středu 20.února utká od 18:00 sdivizní Marilou Votice.

Sestava Bohemians Praha: Winter– Macháček, Obermajer (46. Birhanzl), Liantsevich, Grznár– Zoubek (46. Fenyk), Turtenwald (46. Adjei Kwamé), Lukeš, Majer– Mičkal (46. Jandzik),Ibe.