„Favoritem je Žižkov, protože hraje první ligu a my druhou. Rozhodně se ale necítíme předem poraženi, to jsme už dokázali vpředchozích kolech. Je to znovu hratelné,“ uvedl trenér zelenobílých Luboš Urban.

Jeho svěřenci už vyřadili dva prvoligové týmy, a to Kladno a pak i Plzeň. Mezitím si poradili i se svým druholigovým konkurentem z Hradce Králové.

Tým z Horních Počernic až do 14. prosince trénuje, chybějí však zranění obránci Grznár, Studík i gólman Belaň. Pomalu se už naopak zapojuje do přípravy kapitán Obermajer. Tréninky si zpestřuje pondělními improvizovanými hokejovými zápasy.

Další fázi přípravy, která bude proložena pouze přátelskými zápasy, zahájí Urbanův tým 4. ledna.

Los ale potěšil i viktoriány, možná dokonce ještě víc. Také proto, že areál na Xaverově, kde hrají Bohemians Praha své domácí zápasy, dokonale znají. Žižkov zde má totiž své tréninkové centrum. „Hrajeme dvakrát doma,“ řekl dokonce manažer Viktorie Jiří Rýva.

„S losem u nás panuje pochopitelně spokojenost. Je to rozhodně jiné, než dostat například Spartu. Příjemné je i to, že nebudeme muset nikam cestovat a oba zápasy sehrajeme v Praze. Jinak sílu soupeře respektujeme, protože na podzim předváděl velmi dobré výkony,“ uvedl trenér týmu z Prahy 3 Stanislav Griga.

„Poprvé se bude hrát dvoukolově, a to je proti celku z druhé ligy výhodou. V každém ročníku pohárových zápasů může dojít v případě jednoho utkání k překvapení, kdy papírově slabší vyřadí celek z první ligy. Ve dvou případech za sebou by se to však stát nemělo. Svým způsobem je pikantní i skutečnost, že budeme vlastně hrát dvakrát na domácí půdě. Bohemians ze Střížkova si na svá domácí utkání pronajímají hřiště našeho tréninkového centra na Xaverově. Jsme rádi, že los byl pro nás příznivý a je jasné, že chceme do semifinále,“ reagoval na los žižkovský sportovní ředitel Milan Lešický.

„Určitě je to soupeř na úspěšnou cestu do semifinále,“ nepochybuje ani kapitán Viktorky Luděk Stracený o postupu. „V kádru Bohemians Praha jsou dobří fotbalisté, což bylo vidět při podzimních výsledcích. My se musíme zodpovědně připravit a potvrdit roli favorita.“

První čtvrtfinálový duel se uskuteční 9. dubna na Žižkově, odveta týden nato v Horních Počernicích. Další čtvrtinálové dvojice tvoří Třinec - Liberec, HFK Olomouc - Sparta a Jablonec - Brno.