Bez kompletní obrany

„Přijeli jsme bez kompletní obrany, tři beci jsou zraněni a čtvrtý vykartovaný,“ připomněl kouč zostuzeného týmu Luboš Urban. Projevilo se to už po minutě hry, kdy zcela volný Prohászka hlavou překonal gólmana Wintera.

Rána čislo dvě přišla pro Bohemians v polovině prvního poločasu, kdy byl za faul uprostřed hřiště vyloučen záložník Fenyk. „Byla to hodně přísná červená karta,“ neodpustil si Urban na adresu sudího Hrubeše. Oslabení hosté se tak za celou první půli nedostali k ohrožení Vaclíkovy branky.

Zato Vítkovice využily přesilovku k obléhání Winterovy svatyně, byť se dlouho nemohly podruhé prosadit. Až v 63. minutě zvýšil na 2:0 Schön a hosté rezignovali. „Po tomhle gólu jsme se definitivně zhroutili,“ přiznal Urban. Domácí byli v euforii, valilo se to na nás a za devět minut jsme inkasovali čtyřikrát.“

Mohlo to být i víc než 5:0

Prohászka, Baláž a Valášek navýšili rychle stav na výsledek rovnající se krutému debaklu. Bohemians vůbec nestačili eliminovat rychlou domácí rozehrávku před pokutové území a bezmocně sledovali, jak skóre narůstá ve prospěch Vítkovic. A to před kanonádou domácích ještě své šance spálili dvakrát Schön a jednou Baláž. Až za stavu 5:0 se ukazatel skóre nasytil a řekl dost.

A Pražané? Během celého zápasu ani jednou nevystřelili na vítkovickou branku. Přitom teprve potřetí na podzim neskórovali, předtím vyšli naprázdno v Příbrami a na Slovácku.

„Konečně jsme zahráli to, co si zkoušíme na tréninku. Vyšel nám úvod utkání a pak přišlo to vyloučení, které bylo podle mě oprávněné. Hráč Fenyk prostě neudržel nervy na uzdě. Už v prvním poločase jsme mohli rozhodnout, když jsme nevyužili několik šancí. Jsem ale rád, že se nám to povedlo po změně stran. Konečně jsme vyhráli a je vynikající, že to bylo takovýmto způsobem,“ pochvaloval si trenér Vítkovic Alois Grussmann.

Nejvyšší prohra Bohemians Praha

Kdy dostali Bohemians Praha naposledy pět branek? Odpověď zní: V soutěžním utkání dosud nikdy! Poté, co zanikl FC Střížkov a převzali současný název, odehráli zatím Bohemians Praha 91 soutěžních zápasů, a to 68 v ČFL, 14 ve II. lize a 9 v Poháru ČMFS.

Dosud nejvíc branek, a sice čtyři, inkasovali v letošní druholigové premiéře 4. srpna v Hlučíně, kde podlehli 1:4. Tehdy také krutě doplatili na vyloučení svého hráče ve chvíli, kdy bylo utkání ještě zcela otevřené.

Jen v přátelském měření sil letos 3. února na Kladně podlehli zelenobílí domácímu SK Kladno stejně potupným výsledkem. U současného i tehdejšího debaklu 0:5 bylo na hřišti, i když ne po celý zápas, hned sedm stejných hráčů: brankář Winter a dále Majer, Šisler, Birhanzl, Lukeš, Fenyk a Hajník.