Z podzimního kádru chyběli brankář Budinský s útočníkem Kuchtou, kteří ukončili hostování, nové angažmá si shání záložník Jirásek. Nechyběl obránce Švec, jenž ale bude po zranění trénovat individuálně.

Zimní příprava potrvá šest týdnů 

„Domluvili jsme se s doktory a kondičním trenérem, že ze začátku přípravy budu stále pracovat sám a do tréninku se zapojím později,“ přiznal zkušený hráč. Fotbalistům z Ďolíčku se nad očekávání povedla podzimní část, a tak zima bude probíhat v relativní pohodě, což přiznávají i sami hráči. „Je to určitě příjemnější, než kdybychom měli o deset bodů méně a krčili se ve spodku tabulky,“ culil se Martin Hašek mladší, syn hlavního trenéra.

Na hřišti areálu v Uhříněvsi se usmívali všichni, ale postupně to nebude žádná legrace, zimní příprava potrvá šest týdnů. Její hlavní herní část obstará turnaj Tipsport liga, jehož jsou hráči Bohemians tradičními účastníky a na Vyšehradě změří síly se třemi druholigovými soupeři Táborskem, Varnsdorfem a pražskou Olympií.

Na soustředění do Turecka 

„Jsem rád, že se takového turnaje účastníme. Jsem přesvědčený, že když se o něco hraje a turnaj je sledovaný, tak se hráči lépe namotivují a přiblíží se podmínkám mistrovských zápasů,“ těší trenéra Haška.

Potom se tým z Ďolíčku vydá na soustředění do Turecka, kde už bude ladit sestavu do jarních bitev. A pozor: Bohemians už ukázali, že se s nimi musí počítat.

Zimní zápasy Bohemians 1905Sobota 13. ledna, 11.00: Bohemians Táborsko (Vyšehrad)
Úterý 16. ledna, 11.00: Bohemians Varnsdorf (Vyšehrad)
Sobota 20. ledna, 11.00: Bohemians Olympia (Vyšehrad)
Středa 24. a čtvrtek 25. ledna: o konečné umístění v Tipsport lize
Neděle 28. ledna: Bohemians Kazaň (v Turecku)
Středa 31. ledna: Bohemians Gabala (v Turecku)
Sobota 3. února: Bohemians Vilnius (v Turecku)
Sobota 10. února: Bohemians Ružomberok (v Ďolíčku)