Včera v Hradci Králové zvítězili zelenobílí 2:0, což tři kola před podzimním epilogem znamená, že na vedoucí Příbram tratí už jen dva body, na druhé Slovácko bod a ke všemu mají stejný počet 23 bodů jako třetí Opava.

„Před zápasem bych byl moc spokojen i s bodem. Ale výhra překonala veškerá má očekávání,“ uvedl kouč vítězů Luboš Urban.

Na východě Čech se přitom musel obejít bez dvou útočníků, pro karetní trest stál Brzezina a otřes mozku z předešlého duelu s HFK Olomouc zase vyřadil ze hry Galbavého.

Přesto šli Bohemians už po deseti minutách do vedení, přihrávku Fenyka do brejku zhodnotil Šisler. Ten byl také u zrodu druhé branky, v polovině druhé půle rozehrál trestný kop a kapitán Obermajer zakončoval.

„Určitě nám pomohlo, že jsme na Hradec narazili už předtím v poháru. Na jeho hru s tříobráncovým systémem a pětičlennou zálohou jsme se kvalitně připravili. Dařilo se nám zahušťovat prostory a chodit do otevřené obrany. Rychlá branka nám v tom ještě pomohla, domácí znervózněli a často nám darovali jednoduché míče. Vítězství považuji za naprosto zasloužené,“ uvedl Urban.

Zápas „blbec“. Tak ho nazval domácí trenér Luděk Klusáček. Jeho „votroci“ byli ale zcela bezradní a na obrannou tvrz Pražanů recept vůbec nenašli. Nakonec mohli domácí prohrát i víc.