V kabině Bohemians v týdnu řádila nemoc, a tak musel trenér Roman Pivarník slepovat sestavu. Zejména ve středu zálohy, kde mu kromě Jindřiška vypadli i Hubínek a Jirásek. Na nemoc doplatili také Šmíd a Acosta.

„Chtěli jsme tu prodloužit sérii bez porážky na osm utkání a to se povedlo. Škoda, že jsme neproměnili své šance, ale těší mě, že tým předvedl takový výkon, i když jsme měli v týdnu velké problémy. Dnes ani nebylo poznat, že jsou v sestavě jiní hráči," těšilo trenéra Bohemians Pivarníka.

Přesto to byli „Klokani", kdo působil výrazně živějším dojmem a od začátku zatápěli příbramské obraně. Problémy měl zejména pravý bek Sus s aktivním Mosquerou. Jejich vzájemné souboje hodně jiskřily a oba museli často uklidňovat spoluhráči. „Některé výkony našich defenzivních hráčů byly až za hranou únosnosti. Od Suse to byl hodně špatný zápas, bylo mi ho až líto," prohlásil příbramský kouč Pavel Tobiáš.

Mdlý výkon

V sedmé minutě se Bohemians dostali k povedenému centru a Schick ani Krch se k hlavičce neprodrali zřejmě jen kvůli neodpískaným faulům domácích. Pak se do individuálního úniku pustil Čížek, ale na poslední chvíli ho faulem jen za cenu žluté karty zastavil Mudra. Po další akci Mosquery hosté zblízka nedotlačili míč do sítě, když za již překonaným Hruškou odvrátil míč na lajně stojící Tregler.

Domácí jako by se stále nevyrovnali s minulou smolnou porážkou se Slováckem a působili zakřiknutě. V první půli si vytvořili jedinou vážnější šanci, ale Bednář hned v úvodu v dobré pozici hlavičkoval mimo. Stejně jako ve 32. minutě Pilík. Po standardní situaci měl na druhé straně dobrou možnost Švec, ale i on branku překopl.

„Prohrávali jsme souboje. Nebyla tam jiskra. Hráli jsme zmatečně. První poločas jsme přežili se štěstím, a kdyby to byl přátelák, tak udělám o půli osm změn. To jsem ale nemohl," připustil Tobiáš.

Nevyužité střely

Po změně stran přišla příbramskou ofenzivu podpořit nová posila Vošahlík a domácí přeci jen vyrovnali hru. Větší šance však stále měli Bohemians. V té největší Schick neprostřelil brankáře Hrušku. S pokusem z dálky neuspěl ani Havel, který zamířil těsně vedle.

„Byli jsme aktivní, hráli jsme na polovině soupeře, bohužel jsme neproměnili dvě velké šance. Je pak velká škoda i Schickovy šance ze závěru, kdy to měl dloubnout přes brankáře. Vždy chceme hrát na vítězství, ale někdy to prostě nevyjde a je z toho remíza jako dnes," dodal Pivarník.

Příbramský kouč se za výkon svého týmu omlouval. „Musím se divákům omluvit. Zatímco ve středu je bavili naši mladíci parádním výkonem proti Benfice (v Youth League), tak my dnes naopak předvedli výkon spíše ostudný. Přitom v týdnu kluci vypadali dobře a nic nenasvědčovalo tomu, že na ně padne taková deka. Asi sehrála roli psychika. Jediným pozitivem je získaný bod," uvedl Tobiáš.

1. FK Příbram - Bohemians Praha 1905 0:0

Rozhodčí: Marek - Blažej, Hájek. ŽK: Mudra, Bednář, Pilík - Mosquera. Diváci: 2480.

Příbram: Hruška - Sus, Chaluš, Tregler, Mudra - Hnaníček, Krameš (46. Vošahlík) - Pilík, Rezek (80. Moravec), Štípek (84. Suchan) - Bednář. Trenér: P. Tobiáš.

Bohemians: Zlámal - Čögley, Krch, Gajič, Havel - Švec (75. Šmíd) - Bartek, Lulič (74. Akulinin), Čížek (85. Mikuš), Mosquera - Schick. Trenér: Pivarník.

Sobotní výsledky 19. kola první fotbalové ligy

Jablonec - Brno 3:0 (1:0), Příbram - Bohemians Praha 1905 0:0, Slovácko - Jihlava 3:1 (1:1), Teplice - Liberec 0:3 (0:0), Zlín - Mladá Boleslav 0:2 (0:1), Olomouc - Plzeň 0:1 (0:0).

Čtěte také: Šok pro Bohemians. Jindřišek má kvůli únavové zlomenině zřejmě po sezoně