Definitivně o tomv soboturozhodla jejich domácí remíza 1:1 s Vítkovicemi. Svěřenci trenéra Luboše Urbana, kteří jsou loňskými vítězi ČFL a tudíž druholigovými nováčky, už nemohou být v posledním dějství sesazeni z postupových pozic. Kromě toho dokázali v celé letošní sezoně uhájit domácí neporazitelnost na xaverovském stadionu v Horních Počernicích.

„Ten poslední krok je fakt těžký. Řekl jsem, že máme čtyři mečboly a my jsme proměnili až ten třetí. Tlak, abychom to už dotáhli do konce, byl cítit. Ale podařilo se a jsme moc šťastní,“ řekl šťastný kouč Urban.

Největší pozornost v prvním poločase upoutal díky dvěma svým akcím nigerijský forvard domácích Stanley Ibe. Jeden z nich skončila gólem a vedením Bohemians 1:0.

Už po dvaceti vteřinách hry Ibe využil nedorozumění vítkovického gólmana Vaclíka se stoperem Švehlou, obral je o míč, jeho padáček ale skončil těsně mimo hostující svatyně.

Na sklonku úvodní půlhodinky „černá perla“ v zelenobílém dresu podnikla samostatnou akci od poloviny hřiště, která už přinesla úspěch. V závěru svého sóla Ibe postupně obešel oba stopery Švehlu s Doležalem i gólmana Vaclíka, aby poslal míč do prázdné branky.

Společně se svými spoluhráči pak šel Ibe pozdravit hrstku zhruba dvou desítek fanoušků Bohemians 1905, kteří přišli povzbuzovat ostravský celek a především domácím dát najevo své antipatie.

Po rohových kopech se mohli prosadit i oba kapitáni, domácí Obermajer a na druhé straně Derych, jejich hlavičky však skončily těsně vedle. Deset minut před poločasem to Obermajer zkusil znovu, po trestném kopu Zoubka jen líznul hlavou míč a ten skončil na tyči.

Těsně před pauzou se díky kolmici Křivy ocitl v čisté šanci vítkovický Mikulenka, jeho prudkou ránu však domácí gólman Winter stihl vyboxovat do bezpečí.

Druhý poločas se odehrával ve vítkovické režii. Po necelé hodině hry pravý záložník Pulkert zdálky trefil tyč a čtvrt hodiny před koncem už byl bezchybný, když z hranice šestnáctky přehodil špatně postaveného Wintera.

Ve zbylém čase se už nic podstatného nepřihodilo, a tak si mohli hráči Bohemians Praha vychutnat postup do nejvyšší soutěže a k tomu i ovací zaplněné tribuny malého stadionu v Horních Počernicích.

Bohemians Praha – FC Vítkovice 1:1 (1:0)

Branky: 28. Ibe – 76. Pulkert. Rozhodčí: Bílek – Ubias, Košec. Bez karet. Diváků: 1001.

Bohemians Praha: Winter – Macháček, Obermajer, Lencevič, Grznár –Adjei Kwamé, Turtenwald – Zoubek, Jandzik (56. Majer), Galbavý (85. Janů) – Ibe (88. Mičkal). Trenér Luboš Urban.

Vítkovice: Vaclík – Hrdlovič, Doležal (46. Silveira Thiago), Švehla, Derych – Pulkert, Mikulenka, Křiva, Novák – Plešek (70. Lokša), Schön. Trenér Alois Grussmann.