Ve velkém stylu odehráli klokani generálku na jarní část ligy. Na severu Čech si vychutnali Liberec, rozstříleli ho 3:0. Ve třetím vzájemném utkání sezony tak podruhé zvítězili a ani tentokrát nedostali branku.

Přitom fotbalisté Bohemians 1905jsou vprvoligové tabulce až předposlední, vysoká výhra jako by byla zúplné jiné knihy než zté letošní „bohemácké“.

„Vítězství je určitě dobré pro naši psychiku do startu jara. Ale nic nepřeceňujeme,“ prohlásil po skončení velmi úspěšného zápasu kouč Bohemky ZbyněkBusta.

„Týden před ostrým zápasem jsem si vyzkoušel všechny hráče. To je to hlavní, co jsem od duelu vLiberci očekával,“ dodalBusta.

Jeho tým se poprvé radoval ve 41.minutě. To Ordoš využil skvělý centr Bartka. Nejprve trefil jen tyč Zlámalovy branky, napodruhé už se ale nemýlil. Ještě předtím se poprvé předvedl „fenomén Sňozík“. Gólman Bohemians si skvělým způsobem poradil shlavičkou Nezmara, která směřovala do růžku jeho branky.

Po obrátce se pak Sňozík ukázal icoby střelec. Po faulu Zlámala na Ordoše si postavil míč na značku pokutového kopu a penaltu proměnil. Byť opřestávce kouč Busta mužstvo hodně prostřídal, inadále byli klokani lepším celkem. Konečnou podobu dal výsledku chladnokrevným zakončením Kunášek.

Do utkání nastoupila očekávaná sestava, podobná bude velmi pravděpodobně hrát ivsobotu proti Olomouci. „Na devětadevadesát procent je kádr uzavřený. Ještě jednáme opříchodu jednoho hráče, jeho příchod ale není nutností,“ uvedl ředitel Bohemians Lukáš Přibyl.

Fotbalisté Bohemians mají pro jarní část ligy jasný cíl, tím je záchrana. Přes zimu kádr příliš neposílili, zprvoligového týmu přišel jediný hráč Pavel Hašek, a to na hostování.