Na svém kontě jich má na podzim už sedm, uplynulou v neděli v Prachaticích se blýskl dokonce hattrickemběhem padesáti minut do sítě domácího Tatranu. Blaha se tak stal se třemi góly střeleckou jedničkou fotbalové Prahy o víkendu.

 

Viktorii B jeho muška vynesla nejen vítězství 4:3, ale také vedení v tabulce. Porazí-li svěřenci trenéra Romana Veselého v podzimní derniéře, která je na programu už tuto neděli, osmý tým tabulky z Vejprnic u Plzně, stráví zimní pauzu na čele tabulky.

 

Strnadel zvýšil svůj náskok

 

Svůj náskok v čele celkového pořadí metropolitních kanonýrů zvýšil Bohuslav Strnadel z Přední Kopaniny, nastřílel dohromady už šestnáct podzimních branek. Vnedělním zápase přeboru s Radotínem dal oba góly modročervených, kteří tak na svém stadionku poblíž ruzyňského letiště vyhráli 2:0.

 

Totéž se povedlo vnejvyšší městské soutěži libeňskému Meteoru na Jižním Městě, obhájce loňského prvenství Fíček se ale trefil do sítě domácích Hájů „pouze“ jednou a na Strnadela nyní ztrácí ze druhé pozice čtyři zásahy.

 

Uprostřed minulého týdne vylepšil svoji bilanci na jedenáct branek záložník druholigových Bohemians Praha Jiří Šisler, v žebříčku nejvýš postavený pražský hráč ze sféry profesionálního fotbalu. V Poháru ČMFS se dvakrát trefil do plzeňské sítě, a to vyneslo týmu zelenobílých z Horních Počernic postup do čtvrtfinále.

  Neprůstřelný Tesař

 

Fantastickou bilancí se může pyšnit brankář Loko Vltavín Jiří Tesař. Mladý gólman, jenž přišel vlétě do Holešovic na hostování z Kladna, ji stále vylepšuje. Nedostal gól ani od lídra tabulky divize B, jímž je teplické béčko.

 

Ve čtrnácti zápasech tak už Tesař nastřádal neuvěřitelných dvanáct nul. Zatím inkasoval všehovšudy jen tři branky. Bude-li takhle pokračovat, může ohrozit i rekord Jaromíra Blažka, jenž letos v létě odešel ze Sparty do Norimberku. V devadesátých letech vychytal tehdy ještě v brance Bohemians, kam přišel ze Slavie, famózních 22 nul za sezonu. A to bylo ve II. lize.

 

Od nové sezony počítáme branky střelců a nuly brankářů nejen v jejich mistrovských soutěžích, ale také v Poháru ČMFS. Ne ale už například v evropských pohárech.

Fotbalové žebříčky Deníku

Pražští kanonýři

16 – Strnadel (Přední Kopanina, přebor).

12 – Fíček (Meteor).

11 – Šisler (Bohemians Praha, z toho 3 dal v Poháru ČMFS), Birma (Horní Měcholupy, divize), Hnát (Uhelné sklady, přebor).

10 – Stratil (Libuš, přebor).

9 – Jánoš (Meteor, přebor, z toho 1 gól dal v Poháru ČMFS).

8 – Došek (Sparta, z toho 2 v Poháru ČMFS), Houzar (Admira, divize), Majerčin (Motorlet, divize, ztoho 5 za B-tým v přeboru).

Pražští brankáři s nulou

12 – Tesař (Loko Vltavín, divize).

9 – Š. Kolář (Žižkov B, divize).

7 – Jeřábek (Uhříněves, přebor).

6 – Grigar (Sparta, z toho pět za B-tým v ČFL), Vaniak (Slavia), Caudr (Meteor, přebor).

5 – Sňozík (Bohemians 1905), F. Rada (Dukla, II. liga, 1 za B-tým v přeboru, 1 v Poháru ČMFS), Diviš (Slavia B, ČFL).