Bílek se podle svých vyjádření zúčastnil v pražské restauraci pracovní schůzky se zástupci klubového marketinkového oddělení Sparty, která se týkala chystané cesty týmu do Londýna k odvetě předkola Ligy mistrů. "Byla to běžná schůzka týkající se sladění sportovní a sponzorské části zájezdu. Seděli jsme v restauraci s kolegyní a čekali na další dva kolegy. Ti dorazili pár minut po incidentu," uvedl trenér Bílek ve vyjádření, které ČTK poskytlo tiskové oddělení českého mistra.

Samotný incident se prý odehrál velmi rychle a Bílka zaskočil. "K našemu stolu přistoupil muž a bez varování mě udeřil, povalil na zem a utekl. Nestihl jsem cokoliv říct nebo zareagovat. Toho muže jsem v životě neviděl a nechápu, co ho k tomu vedlo," tvrdí letenský kouč, který tak popřel tvrzení některých médií, že si s neznámým vyměnil slovní názory, během nichž měl vykřiknout, že útočníkovi už žádné peníze nedá.

Celý incident začala okamžitě vyšetřovat policie, ale útočníka nedopadla. Policisté se o napadení ve Vršovické ulici v Praze 10 dozvěděli krátce před půl devátou večer. "Muž před příjezdem policie odešel," řekla ČTK mluvčí pražské policie Eva Miklíková. Podle jejích informací se má Bílek dostavit ještě dnes v dopoledních hodinách na policejní služebnu, aby podal oznámení na neznámého pachatele.