Otevřou ji dva sobotní duely. Vjednom znich Sparta zajíždí do „neoblíbeného“ Zlína. Ipřesto, nebo možná právě proto, letenský kouč Michal Bílek přiznává lehké mrazení. „Zimní pauza je vždycky dlouhá. Taková ta nervozita před začátkem určitě už je,“ řekl lodivod mistrovskéhocelku.

Sparta vyhrála ligový zápas ve Zlíně naposledy na jaře 1995.To asi není ideální statistika před první jarnímkolem?

Sparta nevyhrála ve Zlíně ligový zápas třináct let, ale poslední pohárový duel loni na jaře jsme tam zvládli. Beru to tak, že je zapotřebí, aby ta dlouhá série skončila. Zlín jsme sledovali a máme oněm dostatek informací.

Kolik hráčských ztrát počítáte před úvodním kolem?

Do Zlína určitě nepojede Libor Došek. Zatím se připravuje individuálně, aby mohl být kdispozici pro další zápas. Skolenem bude zhruba čtyři týdny laborovat iOndřej Kúdela. Apravděpodobně vúvodu nebude kdispozici ani KarolKisel.

Obhajujete mistrovský titul. Od vedení klubu asi ani pro letošní sezonu nejde čekat jinécíle..

Cíle jsou pořád stejné. První znich je utkání ve Zlíně. Otom, co bude po něm, začneme přemýšlet až po sobotě. Nyní náš čeká nesmírně těžké utkání.

Včem by měl být trumf Sparty?

Neříkal bych zrovna trumf. Musíme pracovat týmově. Anesmí chybět srdce a touha každé utkání vyhrát. Bez ohledu na to, jestli se bude nebo nebude dařit. Samozřejmě si přejeme abychom vítězili, dávali hodně branek a málo inkasovali. Ale základní věcí jsou výsledky.

Akterý zvašich hráčů, by se mohl stát hvězdou?

Nechtěl bych říkat nějaká jména. Ani ohvězdách nechci mluvit. Kádr jsme celkově celkem omladili. Vrátili se Kúdela, Jeslínek, zbéčka zase Vacek. To jsou všechno hráči, kteří mají předpoklady ktomu aby se někdo znich ve Spartě prosadil.

Na konci podzimní části mělo vedení Sparty rozpory sfanoušky. Nemohou tyto problémy ovlivnit ináladu vmužstvu?

Věřím, že ten malý souboj mezi některými fanoušky Sparty a vedením klubu skončí. Všichni musíme mít za cíl ligu vyhrát. Ato docílíme jedině tak, že budeme držet při sobě. Nikdo nechce snikým válčit.