Povzbuzeni čtyřmi výhrami ve čtyřech utkáních přicestovali v pátek večer do české metropole fotbalisté pražské Sparty. Jejich trenér Michal Bílek si herní soustředění ve španělském Jerézu nemohl vynachválit a v jarní části prvoligové sezony slibuje útok na obhajobu mistrovského titulu. Sparta v Jerezu porazila postupně Koreu do 23 let, polské Kielce, španělský Betis Sevilla i rakouský Mattersburg.

Po příletu do Prahy vypadáte spokojeně. Jak byste zhodnotil soustředění ve Španělsku?

Jsem maximálně spokojený. Odehráli jsme čtyři kvalitní utkání, navíc nám vyšlo počasí. Po všech stránkách všechno klaplo. Jediná věc, kterámě trochu trápila byly problémy Pavla Horvátha, který naskočil až do posledního utkání. Také Karol Kisel musel trénovat individuálně. Navíc zraněný Libor Došek odcestoval předčasně domů a Kamil Vacek si v posledním utkání přivodil výron v kotníku.

Už víte, kteří hráči Sparty doplatí na plánované zúžení kádru?

To se vše bude řešit až v příštím týdnu. Nějaká jména už v hlavě mám, ale úplně jasno ještě není. Nikdo mě nezklamal. Všichni pracovali zodpovědně.

Ze čtyř utkání jste si odnesli čtyři vítězství. To určitě zahřeje, že?

Musím přiznat, že jsme to výsledkově zvládli. I naše hra byla v pořádku. Teď máme ještě čtrnáct dní, abychom vše doladili. Stále je na čem pracovat. Nepodléháme žádnému sebeuspokojení.

Znamená to, že kádr pro jarní část sezony bude silnější než ten na podzim?

Jsem přesvědčený, že máme sílu na to, abychom ligu vyhráli. Na první ligové utkání ve Zlíně budeme připraveni na sto procent.

Kdo převezme kapitánskou pásku po Zdeňku Pospěchovi?

Ještě nejsem rozhodnutý, koho zvolím.