Bez trenéra? Ne

V Glasgow hrálo mužstvo už podruhé v řadě proti Skotsku bez hlavního kouče Jaroslava Šilhavého. Po duelech na Kypru a v Izraeli byl pozitivně testován na nemoc covid-19. „Jarda je nejdůležitější osoba,“ přiznal i asistent Jiří Chytrý, který se posunul na výsadní místo na lavičce.

Bez Šilhavého mančaft prohrál. „V každém týmu, na každém srazu reprezentace je hierarchie. Trenér Šilhavý tam prostě chyběl,“ řekl jasně bývalý reprezentant Roman Bednář.

„Byla to komplikace,“ připustil i záložník Alex Král.

Schick je jednička

Útočníky postihla kalamita: zranění, pozitivní testy. Velký prostor dostal Matěj Vydra. Na Kypru zahrál špatně, v Izraeli skóroval, ve Skotsku měl dvě šance, bojoval, ale potence scházela.

Ukázalo se, že bez hlavní hvězdy je to těžké. „Chybí tam kvalita v zakončení, góly. Určitě scházel Patrik Schick,“ pronesl Bednář.

Nový svět

Také tento reprezentační sraz byl ovlivněn covidem-19. „Testování je taková loterie,“ utrousil Král. Už po Kypru se odpojila část kádru, po Izraeli další hráč plus trenér. K tomu byli donominováni další čtyři borci. Prostě guláš…

„Situace na planetě to nedovoluje dělat jinak, než se dělá teď,“ upozornil Bednář. „Svět se mění a nevím, jak to bude trvat dlouho. Myslím, že jsou kluci rádi, když projdou testy a dostanou se konečně na hřiště,“ dodal.

Šance na triumf

Naděje na první místo ve skupině a postup mezi elitu je minimální, přesto žije. Skotsko má náskok čtyř bodů, hraje se ještě dvakrát.

Vedoucí tým však v listopadu vedle Ligy národů čeká ještě baráž o mistrovství Evropy, tudíž bude tříštit síly. „Pro ně to bude stejně těžké jako pro nás teď, kdy jsme také hráli tři zápasy venku,“ podotkl Král.

Češi mají jasný plán: doma porazit Slovensko i Izrael a počkat, zda Skotové ztratí v duelech v Izraeli i na Slovensku.