Naučil jsem se tam hrát fotbal a zároveň dokázal vykopat titul i Pohár ČMFS. Na to se nedá zapomenout,“ vyznal se hbitý bek.

Včera tak vůbec poprvé v kariéře nastoupil proti svým bývalým, v dresu Viktorie Žižkov. Premiéru s novým týmem nezvládl. Podlehl svému „baníčku“ 0:2. „Doufám, že mi přestup do Viktorky nebudou mít za zlé. Rád bych, aby pochopili, že takový je fotbalový život,“ přál si.

A tužby se vyplnily. Do puntíku. Fanoušci Baníku na jeho obrovské penzum práce, co na Bazalech odvedl, nezapomněli. Naopak, vyvolávali nezřídka jeho jméno.

„Tvrdil jsem a tvrdím, že Baník má jedny z nejlepších fanoušků v lize. Třeba v době úspěchů byla na stadionu vždy atmosféra, že běhal mráz po zádech. Zpětně jim za všechno moc děkuju,“ zavzpomínal.

„Pavel Besta, Pavel Besta,“ křičeli příznivci Ostravy.

„Popravdě jsem to trochu čekal. Vztahy s fanoušky jsem měl vždy výborné. Nikdy jsem jim nedal sebemenší podnět, aby tomu bylo jinak,“ prohlásil. Přestupy patří k fotbalu a Ostravané to pochopili. Pavel Besta se proto včera nakrátko stal nejoblíbenějším mužem zápasu, uznaným oběma stranami.