„Samozřejmě se chceme udržet nahoře v tabulce co nejdéle a na podzim uhrát co nejvíc bodů. Minimálně proto, abychom měli klidné jaro,“ uvedl trenér Motorletu B Jaroslav Šturma.

O postupu se ale může jeho týmu jen zdát, vítězství v přeboru by mu k tomu nestačilo. To by ještě muselo totiž áčko Motorletu postoupit z divize do ČFL. Naopak, v živé paměti je ještě scénář z konce minulé sezony, kdy Motorletu B hrozil administrativní sestup do I. A třídy, přestože figuroval uprostřed tabulky přeboru.

Divizní áčko Motorletu totiž až do posledních vteřin sezony bojovalo o záchranu v divizi a pokud by se mu to bývalo nepovedlo, musel by B-tým uvolnit místo, protože ve stejné soutěži nemohou hrát dva týmy jednoho klubu. Ale to už je jen nedávná historie, současnost je mnohem příznivější.

Obral je až favorit soutěže

Po úvodních třech výhrách rozdílem jediné branky Šturmovi svěřenci poprvé přišli o body domácí bezbrankovou plichtou s Duklou B, tedy největším favoritem na postup do divize. Spíš než o ztrátě šlo z pohledu domácích hovořit o zisku bodu, duklácká rezerva pod vedením bývalého reprezentačního kapitána Jiřího Němce totiž nastřelila tyč a břevno.

„Nejsem ani tak zklamán z remízy, Motorlet B je první a hraje dobrý fotbal, jako spíš z našeho výkonu. Nemám nic proti přístupu a nasazení našich hráčů, přesto tak, jak jsme se prezentovali, hrát určitě hrát nechceme,“ lamentoval po zápase Němec.

Dukla B tak už potřetí ve čtyřech kolech hrála 0:0, její brankář Pavel Rams dosud ani jednou neinkasoval. Brankář Motorletu B Jiří Zamazal lovil míč ze sítě jen jednou, překonal ho Bobek z Královic. I tento zápas ale Motorlet B 2:1 vyhrál.

„Zamazal nás už víckrát podržel, je to gólman, který má zkušenosti z dorostenecké ligy. Chytal v ní za Teplice a Příbram,“ objasnil Šturma.

Trest pro kouče na čtyři zápasy

„Drží se nás zatím štěstí,“ přiznal Hrubeš. Tak tomu bylo například i ve druhém kole, kdy v zápase s nováčkem ČAFC čelil Zamazal penaltě, hostující Fliegel ji ale neproměnil. Ke všemu to bylo už v páté minutě nastaveného času, což bylo příliš na kouče Motorletu B a poté, když „něco řekl“ sudímu Bočkovi, si vykoledoval disciplinární trest a čtyři utkání stop pro působení na lavičce.

Dva zápasy trestu už má Šturma za sebou, tým zatím neméně úspěšně vede jeho asistent Karel Hrubeš. Navíc dobře funguje spolupráce s trenérem divizního áčka Luďkem Kokoškou.

V sobotu je čeká pikantní souboj s Radotínem

V příštím kole bude Motorlet B obhajovat vedoucí pozici na Radotíně. V sobotu odpoledne tak půjde znovu o prestižní duel, Radotín totiž vede loni ještě jinonický kouč Zdeněk Matějka.

„Radotín se bude snažit, naposledy vyhráli 3:0 v Újezdě nad Lesy, a to je pro něj nový impulz,“ varoval Šturma.

A ke všemu zde hostují tři hráči právě z Motorletu, klubu, jenž se může pochlubit asi největší mládežnickou základnou v Praze. „Počítáme-li i družstva minifotbalu, tak máme asi opravdu víc mládežnických týmů než velké pražské klub,“ dodal Šturma.

Dosavadní výsledky Motorletu B v Pražském přeboru

1:0 venku Aritma, gól: Vejražka
1:0 doma ČAFC, gól: Beneš
2:1 venku Královice, góly: Paťha a Zmeškal
0:0 doma Dukla B