Druhý poločas fotbalového ročníku 1. B třídy bude za několik dní odpískaný.

A ve třetí nejvyšší pražské soutěži stojí na startů lídři svých tabulek: Braník ve skupině A a v béčku Třeboradice, které loni hrály II. třídu. Nyní oba touží po postupu o patro výš, ale houfně za nimi štěkají ambiciózní rezervy.

„Postup bychom si přáli, ale víme, že jaro bude hodně těžké. Béčka Aritmy a Kopaniny nedají kůži lacino,“ má jasno trenér Braníka Karel Klimek.

Mohou sáhnout výš

Právě rezervy přeborových týmů cíl stíží nejvíce. „Stoprocentně. Mohou sáhnout do áčka pro posily a rozdíl dvou soutěží je znatelný,“ kalkuluje. Na chlup stejné potíže mohou očekávat i v severopražských Třeboradicích. „Za spolufavority postupu pokládám rovněž béčka – přeborového Meteoru a divizních Horních Měcholup,“ tipuje trenér Petr Pleva, který figuruje u týmu od léta a musí si zvykat na nové prostředí, stejně jako samotný klub, který čerstvě postoupil.

„Jsme nováček soutěže. A aktuálně první místo je příjemným překvapením, protože náš první cíl byl hlavně nesestoupit. Nějak se to vykrystalizovalo, a proto se netajíme touhou postoupit ještě jednou. Ale uvědomujeme si, že jaro je vždy těžší než podzim.

Hráči Třeboradic vedle prvního místa vládnou i tabulkám střelců, Trefili se ve 13 zápasech už 59krát, což je více než čtyři branky na zápas. „Góly jsou přece kořením fotbalu. Není to jen zásluha útočníku. Podílelo se na tom celé mužstvo. Hrajeme zezadu a z toho to vyplývá,“ vysvětluje Pleva.