Jde pouze o přípravu na mistrovské zápasy a tak nelze nic přeceňovat. Ale, jak sám s úsměvem řekl trenér Luboš Kozel: „Námět k zamyšlení to určitě je".

Zápas Dukla – Varnsdorf se hrál v Berouně a druholigový soupeř byl v první půli favorizovaným Pražanům více než vyrovnaným soupeřem. A mohl klidně i vést. Jednu střelu ale zastavila tyč a při gólové tutovce hostům zkazila radost nepřesná finální přihrávka před prázdnou branku.

Vše se změnilo o přestávce. Trenér Kozel postavil do hry několik nových hráčů a mezi nimi byl i zmiňovaný Beauguel.

Ten otevřel skóre v padesáté minutě a za třináct minut si připsal čistý hattrick, který navíc vyšperkoval svoji čtvrtou trefou v 78. minutě.

Dal tak čtyři góly za 28 minut a ještě mohl přidat i pátý, ale při svém sólovém úniku na branku přihrával Mansiovi, z čehož ale gól nepadl.
A protože hosté neproměnili ani penaltu, skončil zápas výhrou týmu z Julisky 4:0.

Dukla Praha - Slovan Varnsdorf 4:0 (0:0)

Branky: 50., 55., 63. a 78. Jean-David Beauguel. Hráno v Berouně.
Dukla, 1. poločas: Chudý – Karavajev, Jeřábek, Vorel, Hanousek Matěj – Ouedraogo, Čajič, Hlinka – Svoboda, Krmenčík, Berger. 2. poločas: Rada – Pospíšil, Jeřábek, Polom, Preisler – Čajič, Hanousek Marek, Gedeon – Manzia, Beauguel, Krmenčík.

Trenér Luboš Kozel: Je to pro nás určitě námět k zamyšlení

Po odchodu kanonýra Pospěcha musí trenér Dukly Luboš Kozel najít nového střelce. Kanonáda Beauguela proti Varnsdorfu mu ale musela udělat radost. „hráč, kterého testujeme, to nakonec rozhodl," říkal po zápase v rozhovoru pro Pražský deník.

Výhra 4:0 vypadá jasně, ale v první půli to nebylo jednoduché. Jak jste to viděl vy?
V prvním poločase nás přepadla únava, soupeř mi v úvodu přišel živější. Je to logické, celý týden jsme trénovali bez uvolnění a ani počasí nebylo lehké. Ten poločas nám trvalo, než jsme se rozběhali. Druhý pak rozhodl hráč, kterého jsme testovali. Je to pro nás určitě námět k zamyšlení. (úsměv)

Po odchodu Zbyňka Pospěcha budete střelce určitě 
potřebovat.
Každopádně, za Zbyňka hledáme náhradu. Jak víc by se měl hráč prosadit, než tak, jak se prosadil Beauguel.

Věděli jste, že Pospěch má 
namířeno pryč nebo to přišlo nečekaně?
Věděli jsme, že nabídky má a že je něco ve vzduchu, tak jsme s touhle variantou počítali.

Jak jste spokojen s dosavadním průběhem přípravy?
Dá se říci, že probíhá jako obvykle. Měli jsme několik hráčů, kteří si do přípravy přenesli zranění z jarní části sezony. I ti už teď začínají, takže se nám uzdraví Lukáš Štětina, Jakub Mareš a doufám, že i Jakub Považanec bude v horizontu týdne k dispozici. To tu kvalitu ještě zvedne.

Teď máte před sebou rakouské soustředění, co si od něj 
slibujete?
Odjíždíme ve středu a máme tři výborný zápasy. Celtic Glasgow, Düsseldorf, Fürth. To jsou tři utkání, která nás dostatečně prověří. Také trochu snížíme tréninkové dávky, aby hráči byli čerstvější, živější a mohli prokázat své kvality.