V přípravném klání se česká lvíčata od půl sedmé večer střetnou s Maďarskem, pak se v boji o bronz, nebo ve finále postaví jednomu ze dvou domácích výběrů. „Původně se měl miniturnaj uskutečnit před evropským šampionátem na stadionu za Lužánkami, ale Slovensko pak přišlo s tím, že turnaj uspořádá doma, což mě dost mrzelo, protože prvotně se tato akce plánovala do Brna hlavně kvůli přípravě našeho A týmu.

V nominaci nechybí pět mistrů Evropy 

Ale i tak je to pro náš celek dobrá zkušenost. Už se snažíme budovat kádr na příští rok, kdy by opět mělo být mistrovství Evropy juniorů," uvedl generální manažer a vedoucí reprezentace do 21 let Petr Brejla.

V nominace nechybí pět mistrů Evropy do 21 let z loňského roku v Praze, ale také tři nováčci: blanenský gólman Jan Matuška, pražský záložník David Baran a pardubický útočník Dominik Šibal. „Od Dominika si hodně slibuji do budoucna, je ročník narození 1999. Snažíme se do týmu zapojit i mladší hráče, abychom si je vychovávali pro budoucnost a nežili jsme vždycky jen s těmi ročníky, které momentálně potřebujeme," líčil reprezentační manažer.

To je také případ brankáře Matušky. „S gólmany je velký problém, málokterý mladý brankář se dostane v jakémkoli výběru do branky, protože tam chytají samozřejmě persony. V tomhle ohledu má obrovské štěstí Dominik Kunický, jehož trenér Zdeněk Táborský někdy do branky pošle," zmínil Brejla situaci v Brně, týmu nového šampiona DRFG Superligy malého fotbalu. Příští středu a čtvrtek pak reprezentaci do 21 let čekají v Brně za Lužánkami dva přípravné zápasy s českým áčkem před mistrovstvím Evropy v malém fotbalu.