Slávisté nakročili k výhře v Mladé Boleslavi v 11. minutě, když po rohovém kopu předskočil domácího brankáře Vejmolu hostující Ngadeu. Domácí se nemohli dostat v prvním poločase do hry a naopak mohli být rádi, že ještě jednou neinkasovali, když Hušbauer hlavičkoval těsně vedle.

Boleslav první poločas prohospodařila

„Z naší strany byl první poločas s přílišným respektem k soupeři," zhodnotil první poločas domácí kouč Martin Svědík. A pokračoval: „Kromě Přikryla a Fleišmana se ostatní hráči báli hrát dopředu a tým tím pádem nepracoval tak, jak by měl. Za pasivitu a přehnaný respekt nás Slavia potrestala levnou brankou. Nechci veškerou vinu házet na Vejmolu, ale je fakt, že v takovém souboji s protihráčem by měl být gólman tím úspěšnějším. Druhý poločas jsme už hráli odvážněji, vyhrávali osobní souboje a vytvořili si tlak, ale šance jsme neproměňovali. A když už jsme ji proměnili, tak už jsme prohrávali o dva góly a bylo pozdě. Tentokrát jsme prohráli, protože jsme prohospodařili první poločas. Tím, že se Slavia dostala do vedení, to nebylo pro nás dobrý."

Ve druhém poločase se domácím dařilo

Druhý poločas už byl ze strany domácích lepší. „Ve druhém poločase, když soupeř vystřídáním posílil svůj útok, nám dělal starosti. My jsme vpředu nepodrželi balon, soupeř nás tlačil, ale gól naštěstí pro nás nedal, naopak jsme ho dali my," narážel kouč hostí Jaroslav Šilhavý na situaci z 85. minuty když nepovedený pokus Bořila dostal do brány Mingazov. Pak se konečně dostala ke slovu i Boleslav. Gól Jana Chramosty však přišel pro domácí barvy už příliš pozdě.

„Jestli chceme hrát evropský pohár, nemůžeme být nervózní z domácího prostředí a mít ze soupeře přehnaný respekt. Je dobře, že pořád máme umístění na čtvrtém místě v ligové tabulce ve svých rukách a nohách," dodal kouč Svědík. Teplice totiž jenom remizovaly v Jablonci, a tak Boleslavští drží s jednobodovým náskokem klíčové čtvrté místo i před posledním ligovým kolem, v němž zajíždějí na hřiště Slovanu Liberec.

FK Mladá Boleslav - SK Slavia Praha 1:2 (0:1)Branky: 89. Chramosta – 11. Ngadeu, 85. Mingazov.
Rozhodčí: Zelinka.
ŽK: 0:1.
Diváci: 5 tisíc (vyprodáno).
Boleslav: Vejmola – Pauschek, Da Silva, Stronati, Fleišman – Takács, Levin – Jánoš (53. Chramosta), Přikryl (87. Nečas), Mareš (75. Mebrahtu) – Železník.
Slavia: Pavlenka – Frydrych, Lüftner, Deli, Bořil – Tecl (61. Mingazov), Hušbauer, Ngadeu, Zmrhal (90. Van Buren) – Mešanović (67. Ščuk), Milan Škoda.