„Jsme zde spokojení,“ pochvaluje si ředitel turnaje Jaroslav Novák. Všechny zápasy mohou proběhnout na přírodní trávě a umělka bude jen na rozcvičení. U hlavního hřiště je také k dispozici tribuna, což třeba v Edenu scházelo,“ dodává.

All Stars Cup získal na ohlasu díky ohromnému množství práce, kterou pořadatelé odváděli každý rok.

„Turnaj vznikl v roce 2009 na kolenou s partou rodičů a já byl jedním z nich. Dnes se nebojím říci, že turnaj patří k tomu nejlepšímu v kategorii U16 na celém světě. Sám Vláďa Šmicer i různí agenti mi tlumočí pozitivní ohlasy z různých koutů světa,“ neskrývá turnajový šéf spokojenost.

Aby ne, vždyť o možnost zahrát si je zájem po celém světě.

„V minulosti jsme kluby oslovovali sami, dnes musím s hrdostí říci, že nás uhánějí oni. Samozřejmě týmy typu Barcelony, Atletica Madrid a dalších top oslovujeme my s tím, že o ten daný klub usilujeme, a pokud tu nebyl, je pro nás motivací ho do Prahy dovézt. Ale třeba Porto, Paris Saint-Germain, nebo v minulosti Arsenal, se hlásili sami,“ říká.

Turnaj začíná v pátek základními skupinami. V sobotu jsou na programu kvalifikační skupiny a v neděli pak turnaj vyvrcholí duely o konečná umístění. O medaile se bude hrát na stadionu Bohemians v Ďolíčku.

O prestiži a kvalitě turnaje svědčí i fakt, že loňský ročník vyhrála Barcelona. Ta letos chybí, ale špičkových klubů bude na Xaverově dostatek.