„Asi vás zklamu, ale na ten zápas ještě vůbec nemyslím,“ culí se kapitán týmu Stanislav Vlček. Ještě užívá dvoudenní volno, které mužstvo dostalo po ligové výhře v Českých Budějovicích. Jaký bude „sešívaný týden“?

Středa

Po krátké odmlce se odpočaté mužstvo opět sejde k tréninku. Zapojit by se mohl i obránce František Dřížďal, jenž si v Budějovicích poranil kotník. „Na nic vážného to nevypadá,“ uklidnil bek po pondělním vyšetření trenéra i všechny fanoušky.

Čtvrtek

Lístky na zápas s Ajaxem budou k dispozici pro všechny. Do té doby měli příležitost jen majitelé permanentek a vstupenek ze zápasu s Žilinou. „Jsem v kontaktu s kamarádem, který dělá na kase. Mám zprávy, že lístky jdou na dračku,“ libuje si Vlček. Čísla mu dávají za pravdu, do včerejška bylo prodáno šest tisíc vstupenek.

Pátek

Liga mistrů ještě půjde na chvíli stranou. Na pořadu dne bude sobotní ligový duel s Brnem. „S motivací nebude problém. Víme, že vloni jsme o domácí titul přišli právě v domácích zápasech, to letos nechceme opakovat,“ tvrdí rázně Vlček.

Sobota

Ve 20.30 se odehraje poslední generálka před toužebně očekávaným utkáním. „Schválně jsme zvolili stejný čas jako proti Ajaxu,“ dokazuje manažer komunikace klubu Ondřej Zlámal, že Slavia nechce podcenit sebemenší maličkost.

Neděle

Mužstvo absolvuje pozápasový trénink. „Klasika, lehčí výklus,“ upřesňuje Zlámal.

Pondělí

Všechno ostatní už půjde stranou, do popředí se konečně dostane naplno Ajax. „Jakmile se pustí video a začnou taktické rozbory, už jste jednou nohou v zápase,“ říká Vlček.

Úterý

Do Prahy přiletí nizozemský celek, Slavia se přesune na soustředění do jednoho z metropolitních hotelů. Tiskové konference a předzápasový trénink nejlépe naznačí blízkost duelu.

Středa

Den D. Slavia se pokusí napošesté proniknout do elitní evropské soutěže. Proměnit výhodu vítězství 1:0 v Amsterodamu v pomyslný mečbol.