"Ač výsledky, jak obvykle říkáváme, nejsou v tomto období to nejdůležitější, v našem případě to nyní potřeba bylo," poznamenal v hodnocení pro klubový web kouč Pražanů František Peřina.

Admira vedla už po třech minutách, kdy Holub podle kouče trochu zbytečně fauloval ve vápně a brankář Švenger neměl proti penaltě naději. Na 1:1 vyrovnal po hezkém uvolnění a krásné ráně zpoza vápna Matěj Šnobl, ale pak fauloval před vápnem Houha, a domácí lacino propálili zeď.

Podívejte se na sestřih gólů:

Zdroj: Youtube

Po obrátce Admira prostřídala víc než Kladno a to se začalo dostávat víc ke hře. Povedly se mu také dvě kombinace, na jejichž konci byl pokaždé Jaroslav Kafka, ale ani jednou mezi tyče netrefil. Místo toho přišel trest v podobě třetího gólu v síti Smrkovského, který v pauze vystřídal Švengera a po návratu z Příbrami tak poprvé naskočil do zápasu v kladenském dresu.

Když zadák Karel Houha dobře zavřel zadní tyč a opět snížil, ještě svitla naděje, ale vyrovnat se už hostům nepovedlo.

Tipsport liga: Vlašim - Bohemians 0:7.
Velký pražský zimní fotbalový kalendář: Kdo, kde a s kým od ledna do března?

„Proti tak silnému soupeři, který je výborně organizován a je důrazný, nesmíte dostávat hloupé góly a naopak musíte proměnit šance. To se nám úplně nedařilo, ale celkově jsem za takový zápas rád, protože měl drajv a ukázal nám, na čem je potřeba ještě zapracovat,“ hodnotil svou první kladenskou porážku trenér Zdeněk Hašek.

Tipsport liga 2024: Vlašim - Žižkov 3:0.
Obrazem: Žižkov opět s prázdnou. Ve Vlašimi podlehl domácím o tři góly

"Oproti minulému týdnu nastalo v naší hře určité zlepšení, a to především pokud se týká pohybu, důrazu v osobních soubojích a zodpovědnosti v defenzivní činnosti. Při vší úctě ke Kopanině proti nám stál o něco kvalitnější soupeř s několika zkušenými hráči vedenými ještě zkušenějším novým trenérem, a i proto si zlepšeného výkonu většiny našich hráčů cením," pokračoval František Peřina.

"Celkově lze vyjádřit dílčí spokojenost s prvním poločasem, v tom druhém jsem od některých hráčů čekal více. Velmi dobře se uvedli dva naši noví hráči Krunert a Shevčuk, kteří prokázali kvalitu pro ČFL. Děkuji soupeři za kvalitní zápas. Kladno hrálo velmi dobře, s menším počtem hráčů na střídání, než jsme měli my, podalo herně i fyzicky výborný výkon," děkoval kouč party z Kobylis.

Přípravný fotbal Admira (ČFL) - Přední Kopanina (pražský přebor).
Sedm gólů v přípravě. Admira těsně padla s Kopaninou