Hložek, který se momentálně léčí ze zranění, měl úspěšný rok. Patřil k oporám Sparty a v září debutoval v národním A-týmu. V utkání Ligy národů na Slovensku nastoupil v základní sestavě, pomohl k výhře 3:1 a stal se historicky nejmladším českým reprezentantem.

„Adam dokazuje vlastně již každoročně, jaký talent v něm český fotbal má. Přeji mu hlavně pevné zdraví a věřím, že z jeho potenciálu bude těžit v budoucnu samozřejmě i národní tým,“ uvedl v tiskové zprávě předseda FAČR Martin Malík.

Ve videorozhovoru pro fotbalovou asociaci rekonvalescent Hložek vzkázal, že jeho opakovaný úspěch je zásluhou celého mateřského klubu. Přiznal, že únavová zlomenina zánártní kůstky pro něj byla psychicky velmi náročná. Kvůli zranění odehrál poslední zápas loni 22. října. „Jel jsem na Moravu, zavřel jsem se tam na čtrnáct dní. Museli mi pomáhat kamarádi, rodina a přítelkyně. Bylo to těžké období, ale dostal jsem z toho a věřím, že to bude lepší a lepší. Zranění k fotbalu patří, věřím, že se vrátím ještě silnější,“ uvedl Hložek.

Zdroj: Youtube

Ve Spartě chce po návratu zabojovat o ligový titul a obhájit vítězství v poháru. Za reprezentační cíl považuje fotbalový talent účast na evropském šampionátu – ať už mezi dospělými, nebo jako opora kádru do 21 let. Termín návratu nicméně neprozradil. Ani letenský celek, který přebírá po Václavu Kotalovi trenér Pavel Vrba, žádné oficiální datum nesdělil.

Kategorii mladšího dorostu ovládl šestnáctiletý záložník Grygar, jenž v září přestoupil z Baníku Ostrava do Interu Milán. Mezi ženami získala ocenění talent roku Aneta Pochmanová ze Sparty. Trenérem roku v ženské kategorii se stal kouč reprezentace Karel Rada, jenž obhájil prvenství. Národní tým si pod jeho vedením ve své kvalifikační skupině o Euro 2022 drží druhé místo zajišťující baráž, stále však čeká na dohrávaný únorový duel Polek ve Španělsku.

Na loňské vítězství mezi futsalovými trenéry navázal Tomáš Neumann. Kouč reprezentace dovedl národní tým na světový šampionát a anketu ovládl už potřinácté. Nejlepším futsalistou se posedmé stal Michal Seidler z Plzně. Cenu fair play získal Ondřej Soběslav. Kolínský obránce o poločase přípravného utkání 15 minut masíroval srdce rozhodčího Luboše Valy a zachránil mu tím život.