Horváth kromě Plzně obešel i kus fotbalového světa. Ve svém profesním životopise má i Sporting Lisabon, kde hrával v letech 2000 a 2001. S fotbalisty v zeleno-bílých dresech si zahrál dokonce i Ligu mistrů.

Tu si zahrál i Cristiano Ronaldo, ba dokonce ji pětkrát celou pomohl vyhrát. Ve zmíněných letech o jeho talentu ale věděli asi jen jeho trenéři v lisabonském dorostu. 

„Zažil jsem ho, ale v tu dobu byl ještě lepší Quaresma,“ vzpomíná na dobu, kdy oba působili ve stejném klubu. „Nebyl tak výrazný jako on. Vím, že s námi byl párkrát na tréninku, ale že bych si ho vybavoval, to ne,“ přiznal pro podcast Red&Blue na oficiálním kanále plzeňské Viktorie.

Ale v opačném gardu je to prý jinak. „Myslíš si, že kdyby se dneska Ronalda někdo zeptal na Pavla Horvátha, že by věděl – jasně, Sporting Lisabon?“ zeptal se svého hosta moderátor.

Odpověď, kterou dostal od nedávného trenéra prvoligové Příbrami, ale asi nečekal. „To by věděl určitě. My jsme se potkali před dvěma roky u Médi (Pavla Nedvěda – pozn. red.) na Juventusu a říkal ,Já si tě pamatuju, jsem ti podíval balóny´“ odzbrojil svou reakcí přítomné osazenstvo.

„Byl jsem tam na trénincích a pak jsme se potkali před obědem a Méďa mu říká ,Ten hrál za Sporting´a on ,Já vím, já ten obličej znám, já jsem ti podával balóny,“ rozvedl ještě více do detailů svůj zážitek pro nevěřícího moderátora.

Patálie s dresem Bayernu

Horváth přidal k dobru i další zážitky. Třeba ten z Bayernu Mnichov. „Domluvil jsem se se Schweinsteigerem, že si s ním vyměním dres. Tak když jsme šli o poločase do šaten, vyměnili jsme si ho. Já jsem si z druhé sady vzal dres na druhou půli a neměl jsem tam reklamu. Takže panika, v tom jsem nemohl hrát a jiný dres nebyl,“ popsal prekérní situaci.

A jak ji nakonec vyřešil? „Trenér mi řekl, abych si pro ten dres došel. Tak mu říkám, že tam nejdu, že radši nebudu hrát.“ Pro dres nakonec šel vedoucí týmu Miroslav Jedlička. „Malej klub, no, to se nedá nic dělat, řekl jsem mu, když jsme se pak znovu potkali na hřišti,“ vypráví s tím, že si pak dres znovu vyměnili.

Oba hráči se pak proti sobě postavili i na plzeňské půdě. „Tady jsem mu dal housle. Sice trošku nechtěný, ale mám z toho zážitek,“ zakončil historku Horváth.