Dusno v katalánském velkoklubu houstne. A pro naštvané fanoušky Barcy je nepřítelem číslo 1 trenér Koeman. Nizozemskému kouči a bývalému hráči Barcelony to dali najevo po porážce 1:2 od Realu Madrid, kdy požadovali jeho odvolání.

Rozzuřený dav si na trenéra počkal před Camp Nou. Když Koeman vyjížděl z parkoviště, vrhl se na jeho vůz. Horkokrevní Katalánci obklopili trenérovo audi, bušili do kapoty a řvali vypadni. Po chvíli se Koemanovi podařilo ujet.  

Video s útokem na Koemana sdílel twitterový účet Universo FCBarcelona, který má téměř čtvrt milionu followerů a informuje o zákulisním dění v klubu.    

„Tato situace musí být zažehnána v zárodku. Není to udržitelné,“ zní popisek tweetu. „Přijde mi škoda vidět takové záběry, které nejsou řešením. Ale dokážu pochopit, že lidé jsou velmi unavení z toho, že se nic nemění. Od hrdiny z Wembley po padoucha…“ odkázal autor domény na rok 1992, kdy Koeman svým přímým kopem rozhodl ve finále ve Wembley o premiérovém triumfu Barcelony v Poháru mistrů evropských zemí, předchůdci dnešní Ligy mistrů.      

Klub přijme opatření 

Klub incident odsoudil. „Ostře odsuzujeme arogantní chování skupiny fanoušků, kterému musel Ronald Koeman čelit při odjezdu z Camp Nou. Uděláme bezpečnostní a disciplinární opatření, aby se v budoucnu něco podobné už neopakovalo.“

Jakou kouč je Koeman podepsaný pod tristním startem Barcelony do sezony. Katalánci prohráli druhý ligový duel z posledních tří a jsou devátý. Koeman se stal teprve druhým koučem Barcelony v historii, který prohrál svá první tři El Clásica. Barcelona navíc nebodovala ve čtvrtém ligovém střetu s Realem po sobě.

Alespoň návštěva tentokrát byla lepší, než je v letošní sezoně na Camp Nou obvyklá. Zatímco v předchozích dvou zápasech nedokázali fanoušci Barcelony zaplnit ani polovinu stadionu, na Real dorazilo 86 422 příznivců.

Každopádně tlak na odvolání Koemana po El Clásicu jen zesílil.