Tomáš Souček po přestupu ze Slavie do West Hamu září a získává si nejen anglické fanoušky. Renomovaný server Transfermarkt totiž v poslední aktualizaci cen hráčů vyhodnotil rodáka z Havlíčkova Brodu jako osmého nejdražšího defenzivního záložníka světa.

Stejnou cenovku jako Souček, tedy 45 milionů euro (přibližně 1,1 miliardy korun), má například loňský vítěz Ligy mistrů a mistovství světa Ital Jorginho.Ještě lépe na tom je Součkův parťák z West Hamu Declan Rice. Dvaadvacetiletý záložník byl základním členem sestavy Anglie na mistrovství světa a skvělé výkony předvádí i ve West Hamu.

Zásluhou výrazného zlepšení je mladý Angličan na druhém místě tohoto žebříčku, lepší už je jen Joshua Kimmich z Bayernu Mnichov. Ne nadarmo se po mistrovství světa na Rice vyptával například Manchester United, prozatím ale neuspěl.

West Ham se i díky výkonům defenzivních štítů Rice-Souček se West Ham po dvaceti kolech nachází na překvapivém pátém místě Premier League, které by Kladivářům garantovalo základní skupiny Evropské ligy. West Ham navíc v následujícím utkání čeká poslední Norwich.

Žebříček nejdražších defenzivních záložníků světa:
1. Joshua Kimmich (Bayern Mnichov) - 85 mil. euro
2. Declan Rice (West Ham) - 75. mil. euro
3. Rodri (Manchester City) - 70. mil euro
4. Wilfred Ndidi (Leicester) - 60. mil euro
5. Fabinho (Liverpool) - 60. mil euro
6. Casemiro (Real Madrid) - 60. mil euro
7. N'Golo Kanté (Chelsea) - 50. mil euro
8. Tomáš Souček (West Ham) - 45. mil. euro
9. Jorginho (Chelsea) - 45. mil euro
10. Aurélien Tchouaméni (Monaco) 40. mil euro