Na stadionu za Vodojemem ovšem zoufat nemusejí. Po stránce výkonů a předvedené hry jsou příjemným oživením druhé nejvyšší soutěže, pochvaly se dočkali i od trenérů soupeřů.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA: FC Hradec Králové - 1. SC Znojmo.
Příběh Reného Kropáčka: Velký fotbal jen zkoušel, teď patří k pilířům Hradce

Amatérské mužstvo v profesionální soutěži nepůsobí ustrašeným dojmem a ukázalo, že se může směle měřit s každým. Klidně totiž mohlo mít na kontě po dvou kolech plný bodový zisk.

Na hřišti Žižkova nebyli Chrudimští daleko od druhého, a tudíž vítězného, gólu. V sobotní domácí bitvě s Ústím nad Labem měli zase tolik šancí na to, aby po hodině hry soupeře dorazili druhým a třetím gólem. Leč nestalo se.

Fotbalový trenér Leoš Kalvoda.
Kouč Znojma Kalvoda: Nasr... jsem vždycky. Pak se omluvil

Mladý tým krutě zaplatil nováčkovskou daň. Příště už se nemůže sesypat a vyrobit takové chyby poté, co za vedení 1:0 nepromění gólovku a nedá penaltu.

Zajímavostí utkání s ústeckým protivníkem bylo, že do jeho dění výrazně zasáhli hráči s hradeckou minulostí. O branky domácích se postarali David Sixta a Jakub Šípek.

A nejvýraznější postava? Dlouholetý brankář Votroků Jiří Lindr, který chytil řadu šancí i penaltu, a tím nastartoval velký obrat. Pro domácí tak krutý.

.Jan Schaffartzik
Zklamaný Schaffartzik: Rozhodla šmudla. Body jsme si zasloužili

Přesto v Chrudimi už nyní vědí: Pokud se poučí a vyvarují školáckých chyb, mohou hrát mezi profesionály, jak si vedení klubu před sezonou přálo, důstojnou roli.

Jiří Lindr.
Sixta o Lindrovi: „Jirka je nakopl“

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA PO 2. KOLE

Hvězda kola:

Matej Mršič (České Budějovice): V létě zamířil z Táborska do nedalekého Dynama, kde si od něj hodně slibovali. A chorvatský záložník zatím očekávání naplňuje. Skóroval v prvním utkání a po parádní akci zajistil týmu vítězství i na Žižkově.

Smolař kola

Petr Rybička (Chrudim): Z pohledu Chrudimi bylo zaděláno na vydařenou domácí premiéru. Ještě v prvním poločase mohl Rybička z penalty zvýšit na 2:0, ale brankář Ústí jeho úmysl vystihl. Těsné vedení pak Východočeši po hrubkách ztratili.

Výrok kola

„Nemám za co mužstvo pochválit. Musíme si to s hráči vyříkat a zřejmě je to bude docela bolet.“
(Jiří Neček, trenér Třince po domácí prohře s Prostějovem)

Zajímavosti kola

• Rychle rozhodnout. Už během úvodní čtvrthodiny padaly klíčové góly. Hned na začátku zápasu rozhodly Vítkovice, Jihlava a brankou ve čtvrté minutě i Varnsdorf.

• Brněnský direkt. Alespoň bod, oddechla si Zbrojovka. Favorit prohrával ve Vlašimi již o dva góly, Brněnští pak během pěti minut vyrovnali.

• Prostějovská radost. Na druholigovou výhru dosáhli Hanáci jako první z nováčků.

Zápas 2. kola Fortuna národní ligy mezi FC Vysočina Jihlava a FK Pardubice.
Výsledek, který mrzí. Chybu už nenapravili

Výsledky, pořadí

2. kolo: Jihlava – Pardubice 1:0, Hradec – Znojmo 2:1, Chrudim – Ústí n. L. 2:3, Vítkovice – Sokolov 2:0, Třinec – Prostějov 0:2, Žižkov – Č. Budějovice 1:2, Vlašim – Brno 2:2, Varnsdorf – Táborsko 1:0.

Statistiky, program

Střelci: 2 – Petráň (Pardubice), Klíma (Jihlava), Jindráček a Richter (Ústí nad Labem), Macej (Vítkovice), Mršič (Č. Budějovice), Magera (Brno).

3. KOLO – pátek 3. srpna, 18.00: Ústí nad Labem – Třinec, 19.00: Znojmo – Jihlava.
Sobota 4. srpna, 10.15: Pardubice – Varnsdorf, Sokolov – Hradec Králové (ČT Sport), 17.00: Prostějov – Žižkov.
Neděle 5. srpna, 17.00: Táborsko – Vítkovice, České Budějovice – Vlašim, 20.00: Brno – Chrudim.