Třiatřicetiletý obránce byl před třemi roky na rodinné dovolené s přítelkyní Sherin Senlerovou a dětmi na karibských ostrovech. Žádná idylka to ale nebyla. Známý bouřlivák měl matku dvojčat během hádky zranit přímo před zraky jejich dětí. Podle státního zastupitele navíc hodil po bývalé partnerce i skleněnou lampu a chladicí tašku. V případě uznání viny mu hrozí pokuta nebo odnětí svobody až pět let.

Boateng po deseti letech opustil Bayern a minulý týden připojil k francouzskému klubu Olympique Lyonu jako volný hráč. Kvůli obvinění z úmyslného ublížení se musel vrátit do Mnichova a ve čtvrtek vypovídat před soudem.

V jednací síni se Boateng objevil po desáté hodině v tmavě modrém obleku a bílé košili. Přišel v doprovodu čtyř bodyguardů.  I když Boateng není žádný svatoušek, veškerá obvinění odmítá. Incident popsal jinak: "Začala být agresivní a sprostá. Při hádce mě udeřila a poranila ret." 

Boateng, který se jako malý kluk věnoval v rodném Berlíně tenisu, se může pochlubit úspěšnou fotbalovou kariérou. Vyhrál světový šampionát a hned dvakrát slavil triumf v Lize mistrů. V soukromí to ale taková sláva není.

Jeho další bývalá přítelkyně Kasia Lenhardtová byla v únoru nalezena mrtvá pár dní po rozchodu s fotbalistou. Influencerka a modelka spáchala sebevraždu v berlínském bytě, když byl Boateng s Bayernem na mistrovství světa klubů v Kataru.

Boateng má nevlastního bratra a taky slavného fotbalistu Kevina-Prince Boatenga. Oba mají stejného otce, spolu vyrůstali v Berlíně a hráli za Hertu. Ale zatímco Jérome reprezentuje Německo, Kevin-Prince vždy hájil barvy svých ghanských předků.