Razgrad už požádal vedení UEFA o oficiální stanovisko (z Bulharska chce přicestovat přibližně 600 fanoušků), v italských médiích se zatím spekuluje o tom, že utkání by se sice mohlo odehrát, ale bez diváků. Vyloučen však není ani úplný odklad duelu. „Jsme v úzkém kontaktu s Interem a místními úřady, v tuto chvíli nebudeme poskytovat další komentář,“ uvedla UEFA.

Nákazou postižené severoitalské regiony o uplynulém víkendu zrušily řadu sportovních akcí, včetně čtyř zápasů Serie A. Týkalo se to i mače Interu se Sampdorií Janov. Počet nakažených koronavirem v zemi prudce vzrostl na více než 200 a hlášena jsou i úmrtí.

Messi na testech 

„Víc než kdy jindy musíme být prozíraví a odpovědní,“ uvedl italský ministr sportu Vincenzo Spadafora. „Je bezpodmínečně nutné jednat odhodlaně a nepodstupovat riziko, pokud to není zcela nezbytné,“ řekl Spadafora. „Všichni souhlasíme, že svět sportu teď musí jít stranou. Zdraví je přednější,“ dodal Giovanni Malago, šéf Italského olympijského výboru.

O napjaté situaci v Itálii se na vlastní kůži přesvědčují i fotbalisté Barcelony, které dnes večer čeká zápas Ligy mistrů v Neapoli. Hned po příletu podstoupili Lionel Messi a spol. sérii lékařských vyšetření a celý pobyt budou pod kontrolou. Sebemenší známka onemocnění prý povede k hospitalizaci.

A co Giro? 

Pod drobnohledem je i tým Juventusu, který zítra hraje v Lyonu. I tady panuje nejistota: bude se hrát? „Jisté je, že zápasy Ligy mistrů se nebudou odkládat,“ řekla členka vedení UEFA Evelina Christillinová. Podle ní je termínový kalendář kvůli letnímu mistrovství Evropy mimořádně našlapaný, v úvahu tak přicházejí spíš zápasy před prázdnými tribunami.

Nejde však jen o fotbal. Třeba lyžařky včetně Ester Ledecké mají o víkendu závodit právě v severní Itálii. Zrušení vážně hrozí některým jarním cyklistickým klasikám, jako je Milán San Remo. A v květnu se má jet slavné Giro d‘Italia. „Samozřejmě máme obavy z toho, co bude, ale zároveň doufáme, že se situace postupně zlepší,“ uvedl šéf organizátorů Mauro Vegni.

close Co je koronavirus. info Zdroj: Deník zoom_in