Plán národního týmu je jasný. V malebném prostředí v regionu Gitschberg Jochtal nedaleko Bolzana se co nejlépe připravit na mistrovství Evropy, které pro svěřence trenéra Jaroslava Šilhavého startuje 14. června utkáním se Skotskem. V základní skupině D budou následovat duely s Chorvatskem a Anglií.

Češi mají na severu Itálie perfektní podmínky. Až na jednu věc. Reprezentaci nemile překvapil stav trávníku. Přesto na něm mužstvo absolvovalo první trénink.

Nechybělo výše zmíněné trio, které by spolu brzy mohlo nastupovat v Premier League. Úsměvy rozdával kapitán Darida, přehlédnout nešel ani Patrik Schick či Jan Bořil.

Tomáš Souček se na Instagramu pochlubil po boku deseti spoluhráčů první výhrou. „První trénink, první výhra. Pokračovat na této cestě,“ napsal bojovně k týmové fotce.


Ještě před Eurem se Darida a spol. představí ve dvou přátelských duelech, v pátek 4. června s Itálií a o čtyři dny později s Albánií.

Týmu se samozřejmě nevyhnou ani koronavirové starosti. Od neděle začala české výpravě bublina. Do toho neoblíbené testování, které musí být minimálně jednou za čtyři dny.

Fotbalová reprezentace přijela na přípravný kemp v Jižním Tyrolsku.
Potíže v alpském ráji. Budou se fotbalisté (zase) stěhovat? Trápí je trávník

Po návratu z italského soustředění mužstvo zůstane v Praze, odkud bude létat na duely do Skotska i Anglie.