Za měsíc třicetiletý Petrák si angažmá v Bohemians už vyzkoušel, dva roky působil v mládežnických mužstvech, nejvíce o sobě dal vědět po přesunu o dvě tramvajové zastávky dál, do Slavie. V jejím dresu nastupoval tři a půl sezony, pak zahájil svou osmiletou zahraniční anabázi přestupem do německého Norimberku, kde působil v letech 2014 až 2020. Německou štaci zakončil půlročním hostováním v Drážďanech a v létě 2020 přestoupil do bratislavského Slovanu. V jeho dresu vyhrál minulý rok "double", tedy ligu a pohár. Vzhledem ke zdravotním komplikacím ale nastupoval jen minimálně a nyní v zimě se se Slovanem rozloučil a začíná psát zelenobílou kapitolu.

"Do Slovanu jsem přišel v létě, ale po pár zápasech jsem se zranil. Nebylo to nic vážného, jenže léčba trvala dlouho. Měl jsem zánět na patě. Mohl jsem cvičit, mohl jsem jezdit na kole. Mohl jsem vlastně všechno, kromě hraní fotbalu. Když jsem se konečně uzdravil, přišla výměna trenéra. Do Bratislavy se vrátil pan Weiss starší a chtěl si vybudovat svůj kádr. Začal jsem cítit, že moje budoucnost ve Slovanu není dobrá. Skončil jsem v béčku, kde jsem dál trénoval a pravidelně hrál," řekl Ondřej Petrák pro klubový web.

Ondřej Petrák

Narozen: 11. března 1992
Profi kariéra
2010 - 2014 Slavia Praha
2014 - 2020 1. FC Norimberk
2020 Dynamo Drážďany
2020 - 2022 Slovan Bratislava
Reprezentace
Pouze mládež od U16 do U21 (29 zápasů v letech 2008-2015)

Momentálně ho žádné zdravotní záležitosti neovlivňují. "Jsem stoprocentně připravený nastoupit za Bohemku a maximálně jí na hřišti pomoct," vzkazuje fanouškům.

"Jsme rádi, že se přestup uskutečnil. Ondra se na působení v Bohemce těší. Vnímá ji jako tradiční klub, který nyní hraje i navzdory výsledkům atraktivní fotbal. Do Bohemky přichází s vizí vzájemné výpomoci, kdy je společným cílem co nejlepší umístění v ligové tabulce. Děkujeme Bohemce i Slovanu za vstřícné a profesionální jednání," pochválil obě jednající strany Petrákův agent Filip Zíka.

Bývalý mládežnický reprezentant se Bohemce upsal na půl roku. Po jarní části nejvyšší soutěže si pak s vedením klubu sedne a v případě zájmu smlouvu prodlouží.