„Kvůli velkému množství sněhu, který ani během noci nepřestal padat, je utkání proti Slavii, jež se mělo odehrát v rámci 17. kola FORTUNA:LIGY dnes v 18:00 hodin odloženo na neurčito,“ informoval zlínský klub v nedělním dopoledním prohlášení.

„Ve Zlíně napadlo během noci a nedělního rána 20 cm sněhu. Přestože vytápění jede naplno, ani to nestačí. S ohledem na zdraví hráčů a nevýhodné počasí pro fanoušky nelze zápas odehrát,“ dodali ševci.

Slavia podle svého šéfa Jaroslava Tvrdíka žádala o odložení duelu ve Zlíně už v sobotu před odjezdem z Prahy, ale neuspěla. LFA uvedla, že oficiálně žádnou žádost neobdržela.

Jaroslav Tvrdík
Dohady kolem žádosti o odklad. Tvrdíka vytočila reakce LFA, volá po změně vedení

Kvůli sněhové kalamitě byly už dříve odloženy páteční zápas Českých Budějovic s Hradcem Králové, sobotní duely Jablonce s Teplicemi, Mladé Boleslavi s Karvinou a Bohemians 1905 s Libercem a nedělní utkání Ostravy s Plzní.

Zápas Zlína se Slavií je tak šestým odloženým duelem kola. Zvládlo se odehrát pouze sobotní utkání mezi Slováckem a Olomoucí (1:1), po kterém oba trenéři konání utkání na sněhu kritizovali a označili ho mimo jiné za hazard se zdravím hráčů.

Mistrovská Sparta má nastoupit v neděli v Pardubicích. Východočeský klub ráno na sociálních sítích oznámil, že hřiště bylo schváleno a od 15:00 se bude hrát.