Na jeho hlavu se po tomto výroku snesla kritika od klubových legend a uznávaný kouč pak svá slova vysvětlil: „V každém zápase budeme chtít uspět, ve hře je ještě patnáct bodů. Nechceme se ale zachraňovat s tím, že to samé nás čeká i příští rok. Chceme začít budovat něco, co má dlouhodobější smysl. To je pro Duklu cesta,“ poznamenal.

Matematika hovoří jasně: šance na únik z poslední příčky tu stále je. Pět zápasů znamená patnáct bodů a Dukla tak musí uhrát o devět více než Karviná. Vzájemné zápasy mají totiž Pražané lepší, dvě výhry z celkových pěti si připsali právě proti aktuálně předposlednímu celku tabulky.

Ovšem hned na úvod bojů o záchranu přijede na Julisku nejsilnější soupeř skupiny, Bohemians. Klokanům o jediný gól utekla možnost hrát ve skupině o evropské poháry, a i když to nesli těžce, nechtějí nic ponechat náhodě. V plánu je co nejdříve si zajistit vyhnutí se baráži.

„V posledním zápase na Slovácku jsme byli 23 minut od postupu do skupiny o Evropskou ligu a nakonec je z toho ta barážová. Musíme tento stav prostě akceptovat a pořádně se na závěr připravit,“ ví trenér Bohemians Martin Hašek.

Duklu tak v pátek nečeká nic jednoduchého. Klokani si nemohou dovolit nic podcenit, barážové příčky mají pod sebou pouze o tři body zpět.

Dostanou příležitosti hráči, na které se tolik nedostávalo?

Ovšem zázraky se dějí a Dukláci si mohou vzít příklad z hokejových Pardubic. Ty šly do extraligové baráže v roli outsiderů a i jejich nejskalnější příznivci se už smiřovali se sestupem. Jasně poslední tým tabulky se ovšem nadechl k nevídanému výkonu a s přehledem skupinu vyhrál.

Situace na Julisce je ovšem odlišná. Bodový zisk po základní části totiž zůstává a ten má Dukla chudý. „Náš styl klade velké nároky na kondici, sebevědomí, na herní odvahu. Jenže situace, ve které jsme, svazuje některým nohy,“ hledá kouč Skuhravý příčiny nezdaru.

V závěrečné fázi sezony možná dostanou příležitost hráči, na které se během základní porce třiceti ligových kol tolik nedostávalo. „Ještě se rozhodneme, ale je to pravděpodobné. Když jsem do Dukly přicházel, stanovili jsme si dva cíle. Krátkodobý, pokusit se o záchranu, a dlouhodobý, rozvíjet hráče,“ říká trenér, který by měl podporu vedení i v případě, že nepovedenou sezonu „korunuje“ sestup do druhé ligy.

Jestli se jeho partě podaří přímému sestupu vyhnout, půjde o sportovní zázrak. Ovšem ty se čas od času dějí. Napovědět může hned první záchranářský víkend.