Poslední tým tabulky a jediný tým, který se v letošní sezoně ještě neradoval z ligového vítězství, neodehrál v Ďolíčku špatnou partii. Doplatil ale na školácké chyby a chabou koncovku. Tedy dvě ingredience, které je zkombinované přišpendlily na šestnáctou příčku. 

Klokani od začátku hýřili aktivitou, ale museli si dávat pozor i na zadní vrátka. Klid do jejich řad vnesly dva slepené góly mezi 22. a 24. minutou. Nejprve se po skvělém Hronkově centru nadvakrát prosadil Puškáč a poté pohotovou prudkou střelou k tyči také Köstl.

Hosty, kteří nastoupili bez několika opor, mohl vrátit do zápasu ještě do přestávky Durosinmi, ale v nadějné pozici napálil jen břevno.

Ex-ligový brankář Petr Drobisz v posledním zápase podzimu vypomohl Osvětimanům.
Brankář Drobisz vypomohl Osvětimanům: Zápas nebyl o kondici, jako spíš o hlavě

Po změně stran tempo trochu opadlo. Karviná na zvrat neměla a Bohemka si v klidu hlídala náskok, který v závěru navýšil střídající Necid efektní kličkou brankáři na konečných 3:0.

"Pro nás bylo utkání důležité ze dvou hledisek. Jednak z postavení obou týmů v tabulce. Potřebovali jsme Karvinou porazit, abychom ji odskočili. Druhá věc je, že jsme se potřebovali rehabilitovat za vysokou prohru v Plzni. Vítězství 3:0 vypadá jednoduše. Je nutné říct, že nám hodně pomohly slepené branky v prvním poločase. Náš výkon nepatřil k nejlepším, ale trochu nám pomohlo štěstí," těšilo trenéra Pražanů Luďka Klusáčka.

Bohemians Praha 1905 - MFK Karviná 3:0 (2:0)

Branky: 22. Puškáč, 24. Köstl, 81. Necid. Rozhodčí: Franěk - Caletka, Pečenka. Diváků: 1000.

Bohemians: Le Giang - Dostál, Jindřišek, Köstl - Fulnek, Levin, Květ, Kovařík (72. Bartek) - Hronek - Puškáč (59. Necid), Keita (72. Chramosta).

Karviná: Bolek - Eduardo, Šindelář, Buchta - Křapka (74. Mikuš), Mangabeira (46. Stropek), Qose, Šehič (79. Jurásek) - Čmelík (79. Svoboda), Nešický (65. Sinjavskij) - Durosinmi.