Z podzimních opor chybí Peter Olayinka, který reprezentuje Nigérii na Africkém poháru národů, zraněný Jan Bořil a čerstvě také Jan Kuchta, který v nejbližších dnech zřejmě podepíše přestup do moskevského Lokomotivu. A také Alexandr Bah, který měl po návratu z dovolené pozitivní test na covid. Ten se ale může připojit později.

Naopak k výpravě se připojily posily Maksym Talovjerov a Filip Blecha, z hostování ve Vlašimi trenér Jindřich Trpišovský sáhl po Denisovi Alijagičovi, Denisovi Višinském a Filipovi Prebslovi. Z B týmu si pak vzal Antonína Kinského, Kryštofa Obadala a Filipa Horského.

Radost trenérům i fanouškům udělal i fakt, že na soustředění se pustí do přípravy zraněná trojice Ondřej Kúdela, Tomáš Hovorka a Lukáš Provod.

Zrušit se musel přípravný zápase proti Servette Ženeva, kvůli covidu v týmu soupeře. V plánu zůstává 22. ledna zápas s Hajdukem Split, další soupeři se řeší.

Soupiska Slavie pro soustředění

Brankáři: Kolář, Mandous, Kovář, Kinský

Obránci: Hovorka, Ousou, Talovjerov, Prebsl, Kúdela, Oscar, Obadal, Kačaraba

Záložníci: Holeš, Stanciu, Masopust, Plavšič, Samek, Provod, Ekpai, Madsen, Ševčík, Blecha, Hromada, Traoré, Lingr, Višinský

Útočníci: Tecl, Horský, Krmenčík, Schranz, Alijagič