"Zápas splnil to, co jsme chtěli, a to znamená rozložit herní vytížení na co nejvíc hráčů. Trochu nám do toho vstoupily zranění. Věřím ale tomu, že to splnilo ten kondiční charakter, což byl náš plán. Už tam byly také prvky, které chceme vidět v ofenzivě i defenzivě. Utkání tedy splnilo to, co jsme od něj chtěli," těšilo asistenta trenéra Luboše Loučku.

Trenéři ale měli vrásky ještě těsně před začátkem během rozcvičky, kdy si poranil kotník Andreas Vindheim. "Andy a pár dalších hráčů jsou trochu ťuklí. Únava z prvních dnů možná na některé dolehla. Chtěli jsme tedy raději tyto hráče pošetřit a nejít zbytečně do rizika," pokračoval Loučka.

Sparťané vstoupili do zápasu hodně aktivně. Hancko hlavičkoval do břevna, Hojer pálil v dobré šanci těsně vedle, Čvančara také střílel do břevna… prosadil se až ve 35. minutě Souček a o tři minuty později Wiesner.

Do druhé půle poslali sparťanští trenéři druhou jedenáctku a v 79. minutě dal výsledku konečnou podobu Juliš.

"Moc jsem si to užil, sice to bylo hodně o běhání a Opava byla hodně nepříjemná, ale přesto jsme ukázali, že na míči máme kvalitu. Myslím, že jsme zápas úspěšně zvládli," pochvaloval si mladý záložník Sparty Kryštof Daněk, pro něhož to po přestupu z Olomouce byla premiéra v rudém dresu.

Ten se k týmu kvůli mládežnickým reprezentačním povinnostem připojil o něco později. "Byla hodně náročná. Trénujeme ve vysoké intenzitě a hodně běháme. Po každému tréninku je i hodně doběhávání, takže to není opravdu nic jednoduchého. To k tomu ale patří, chceme-li se posouvat a být maximálně připraveni na soutěžní zápasy," dodal.

Sparta - Opava 3:0 (2:0)

Branky: 35. Souček, 38. Wies-ner, 79. Juliš.

Sparta 1. poločas: Holec — Wiesner, Vitík, Hancko, Højer – Pešek, Sadílek, Souček, Karabec, Ryneš – Čvančara.

Sparta 2. poločas: Heča – Wiesner, Vydra, Zelený, Hanousek – Mejdr, Fortelný, Daněk, Sáček, Ryneš – Juliš.