Příliš krásy utkání na Julisce nenabídlo. Hned v úvodu se do zajímavé šance řítil domácí Breda, ale zbytečně přihrával pod sebe, kde ale žádný z jeho spoluhráčů nebyl. Na druhé straně zaujal tvrdou ranou Zajíc, jenže pálil přesně do míst, kde stál gólman Rada. 

Během několika desítek vteřin se poté odehrály dvě gólové situace. Ve 13. minutě si po rohovém kopu Slovácka srazil míč do vlastní sítě Martin Chlumecký. Nešťastnému obránci se tento počin "povedl" letos již podruhé, celkem Dukla inkasovala hned třikrát v pěti zápasech vlastním zaviněním. 

Za pár chvil však bylo vyrovnáno. V pokutovém území došlo hned ke dvěma soubojům, po kterých zůstali na zemi domácí a rozhodčí Jílek jim nabídl penaltu. Schranz se nemýlil a vyrovnal. 

Kdo čekal pokračování gólové přestřelky, musel být zklamán. Další děj zápasu totiž nenabídl prakticky nic než nepřesné kombinace, tragické zakončení a celkově slabé tempo. Tým z Uherského Hradiště měl ve druhé polovině více ze hry, ale výraznější šance si nevypracoval. Naopak zajímavou hlavičkou se na druhé straně prezentoval Hanousek. 

V závěru však ještě přišel šok. Hosté poslali míč do vápna a do vlastní sítě ho dopravil stejně jako napoprvé Martin Chlumecký. Kdybych na něj teď řval, tak ho pohřbím, takže to rozhodně dělat nebudu. „V přípravě si dal taky jeden, to už jsou čtyři. Není to šťastné, ale nemyslím, že by za všechny mohl. Určitě na něj teď nebudu řvát, to bych ho pohřbil,“ prohlásil trenér domácích Pavel Drsek.

Dukla tak i v pátém zápase vyšla naprázdno, Slovácko má svém kontě sympatických devět bodů. „Vyhráli jsme paradoxně po dvou vlastních brankách soupeře, ale myslím, že jsme zápas ovládali a byli jsme tím dominantním mužstvem, které chtělo zvítězit. Zasloužili jsme si tři body. Jsem za ně rád, bylo to důležité utkání,“ uvedl kouč vítězů Michal Kordula.