Už v polovině února přestoupil Nicolae Stanciu do Wu-Chan Three Towns, začátek angažmá ale provázely peripetie. Kvůli karanténě se mohl technický záložník připojit k ambicioznímu čínskému celku až v březnu, do toho měl Stanciu problémy s vízy.

Wu-Chan Three Towns, jenž poprvé zaregistroval svůj mužský tým až v roce 2016, do letošního ročníku Jia League vstoupí jako nováček, přesto má klub vysoké ambice - s nejvyšším rozpočtem v lize přivedl do svého týmu řadu zvučných posil, a hned v prvním roce vyhrát ligu.

Pohledné trefy z přímého kopu

A v odloženém začátku čínské ligy Wu-Chan skutečně ukázal své vysoké ambice. Hned v prvním utkání porazil 4:0 Hebei, Stanciu odehrál kompletní porci minut. Ve druhém zápase proti Guangzhou ale už Stanciu naplno ukázal svůj um.

V 11. minutě se postavil k přímému kopu a technickým obstřelem do šibenice otevřel gólový účet utkání. V 76. minutě přidal Stanciu druhou branku z přímého kopu. Tentokráte poslal míč do šibenice na brankářovu stranu, tvrdou střelou mu nedal nejmenší šanci.

Osmadvacetiletý Stanciu se Slavií vyhrál dva tituly, domácí pohár či si zahrál základní skupinu Ligy mistrů. V české lize nastřílel technický záložník 29 branek ve 108 zápasech a stal se dvakrát nejlepším cizincem ligy.