Lamin Jawo, Cheick Conde a Youba Drame. To je trojice hráčů černé pleti, která Zlín v loňské sezoně svými výkony výrazně táhla a byla jedním z hlavních kamenů toho, že Zlín nakonec nebojoval do posledního kola o baráž.

Toho si ale nebyl vědom jeden z „vlastenců“ ve Zlíně, který Jawa fyzicky konfrontoval. „Po tréninku jsem šel do supermarketu koupit nějaké ovoce. Telefonoval jsem a někdo se mě zezadu dotkl. Když jsem se otočil, abych se podíval, tak ten člověk řekl, že český Zlín není město pro černochy a že černoši mají jít domů,“ napsal Lamin Jawo na svém instagramovém účtu.

Jawo: Divil se, že mluvím česky

V tu chvíli vytáhl rodák z gambijského Banžulu telefon, a začal dotyčného natáčet. Poté ho sedmadvacetiletý zlínský útočník vyzval, aby své urážky zopakoval, výsledkem bylo udeření nákupním košíkem.

„Podivil se, že mluvím česky, ale pořád opakoval „černí běžte domů“ s rukama nahoře, jako by slavil vítězství,“ pokračoval Jawo ve vysvětlení celé situace.

Jawo také vysvětlil, proč celou věc ihned zveřejnil na svých sociálních sítích - prý jde totiž už o třetí zkušenost rychlonohého útočníka. „Zlín možná není město pro černochy, ale ani pro lidi jako jsi ty,“ vzkázal Jawo na závěr.