Po úvodním oťukávání se v první zajímavější šanci ukázal slávista Sor, ale v 17. minutě pálil vysoko nad. Slávisté měli hru prakticky pořád pod kontrolou, držení míče během prvního poločasu měli neuvěřitelných 81 procent! Když ale polský rozhodčí Raczkowski ukončil poločas, na výsledkové tabuli svítily dvě veliké nuly.

Spousta fanoušků ještě stála ve frontě na pivo a klobásu a stadionem se poprvé rozezněl křik „gól“. Ještě než se oba týmy po návratu na trávník rozkoukaly, po křížném nákopu a přesném centru Baha před branku se do zakončení protlačil Lingr. Svým třináctým ligovým gólem sezony vyrovnal na čele tabulky kanonýrů ostravského Almásiho.

Vedoucí gól v důležitém zápase většinou týmu nalije čerstvou krev do žil. V případě Pražanů to platilo chvíli, ale pak začali vystrkovat růžky Západočeši. Nejprve Beauguelovy nůžky lapil Kolář, Havel střílel nad, ale v 75. minutě už Štruncovy sady explodovaly nadšením. Kalvach poslal míč před branku, Chorý se odpoutal od bránícího Baha a měl čas i prostor poslat hlavou míč nechytatelně do sítě.

Aktivnější rázem byli Plzeňští, ale bez vyložené šance. Zbrzdila je až 85. minuta, kdy byl po šlapáku na Olayinku a druhé žluté kartě vyloučen Bucha.Trenér Pražanů Trpišovský na to zareagoval hned trojím střídáním, ale krátkou přesilovku už jeho svěřenci nevyužili. V pětiminutovém nastavení hlavičkoval Sor, ale branku minul.

„Zápas jsme dobře rozehráli, ale po gólu se dostali pod tlak. Soupeř žádné šance neměl, ale pak to z tečované standardky padlo Chorému na hlavu. Mrzí nás, že jsme je k ničemu nepustili a pak dostaneme takový gól,“ mrzelo Trpišovského. „Ve zbytku zápasu nám pak chyběla kvalita ve středu hřiště. Škoda, že jsme nebyli aktivní jako v první půli,“ dodal.

Viktoria Plzeň - Slavia Praha 1:1 (0:0)

Branky: 75. Chorý - 48. Lingr. Rozhodčí: Raczkowski - Siejka, Kupsik - Lasyk (video, všichni Pol.). ŽK: Sýkora, Kopic, Bucha - Lingr, Holeš. ČK: 85. Bucha. Diváci: 11.384.

Plzeň: Staněk - Havel, Kaša (26. Pernica), Hejda, Santos - Bucha, Kalvach - Kopic (61. Chorý), Sýkora, Mosquera - Beauguel (88. Holík). Trenér: Bílek.

Slavia: Kolář - Bah, Ousou, Hovorka, Oscar (69. Plavšič) - Traoré (87. Hromada), Holeš - Lingr (72. Schranz), Provod (87. Jurásek), Olayinka (87. Kačaraba) - Sor. Trenér: Trpišovský.