"Mám velkou radost z výsledku a předvedené hry. Když uděláte tolik změn, počítáte s možností, že to možná bude v utkání trochu drhnout. Základní sestavu ale musím hodně pochválit. Kluci odehráli úžasné utkání, hráli jednoduše a drželi se herního plánu. Víme, že jsou velmi kvalitní a dnes to ukázali," pochvaloval si kouč Sparty Brian Priske.

Čtyřicet pět minut stačilo hostům k tomu, aby na jablonecké Střelnici rozhodli o osudu celého utkání. Pět branek do sítě domácích a čisté konto k tomu znamená jediné. Svěřenci Briana Priskeho mířili od prvního hvizdu k vítězství, zatímco Jablonec se snažil po přestávce alespoň zmírnit průběžný výsledek.   

Do druhého poločasu šel Látalův tým hned se třemi změnami. Připraveni byli Hübschman, Alegué a Čanturišvili. Přestože Jablonec výsledkově ovládl druhou půli, důvodů k radosti neměl ani trochu. V 60. minutě se malinko zablýsklo na lepší časy, když si konečně domácí fanoušci taky zakřičeli "gól". Václav Drchal se odhodlal k nenápadné střele na přední tyč, která však skončila za Vindahlovými zády. Gólman Pražanů v tomto případě asi nemá čisté svědomí.   

"Těžko se mi mluví. Byl to poločas hrůzy, to jsme viděli všichni. Určitě to ovlivnily první dvě branky, které jsme dostali ze standardních situací. Už před nimi ale Sparta měla dvě pološance, z nichž zahrozila. Ve druhém poločase jsme to chtěli alespoň důstojně odehrát. Dali jsme aspoň jeden gól a bylo to podstatně lepší. I když Sparta slevila, couvala a nechodila tolik do presinku. Aspoň druhou půli jsme odehráli důstojně po zpackaném prvním poločase," řekl jablonecký kouč Radoslav Látal.

Trenér Sparty Brian Priske má kam sáhnout a udělal oproti úternímu zápasu v Kodani hned osm změn. Na lavičce zůstala řada opor, naopak z premiéry v základní sparťanské sestavě se radovali Gomez, Ryneš a Sejk, který minulou sezonu hrál právě v Jablonci.

„Věděli jsme, že změny udělat musíme, jelikož nás do Vánoc čeká spousta utkání, takže budeme potřebovat všechny hráče. Zároveň všem klukům, které mám v kádru, důvěřuji. Ukázali, že na to mají. Vím, čeho jsou schopní, což i potvrdili. Jsou to kvalitní hráči, kteří mají zkušenosti z národních týmů a někteří z nich v minulé sezoně měli důležitou roli v základní sestavě, takže jsem věděl, co dokáží a je dobře, že se to potvrdilo i na hřišti,“ chválil svůj tým Priske.

FK Jablonec – Sparta Praha 1:5 (0:5)

Branky: 60. Drchal (Kratochvíl) – 12. Vitík (Kairinen), 27. Vitík (Kairinen), 35. Minčev (Laçi), 38. Kairinen (Laçi), 45. Wiesner (Laçi). Rozhodčí: Batík – Hájek, Paták. ŽK: 56. Martinec, 73. Alégué, 90+2. Černák – 44. Sejk, 88. Sadílek. Diváků: 5684.

Jablonec: Hanuš – Tekijaški, Hurtado, Martinec – Pleštil (69. Černák), Kratochvíl, Považanec (46. Hübschman), Houska (80. Jovović), Nykrín (46. Čanturišvili) – Chramosta (46. Alégué), Drchal.

Sparta: Vindahl – Vitík, Sörensen (61. P. Vydra), Gomez – Wiesner, Laçi, Kairinen (46. Pavelka), Ryneš – Pešek (67. Karabec), Sejk (80. Sadílek), Minčev (67. Olatunji).