„Jsme rádi, že se nám povedlo přivést dalšího kvalitního hráče z norské ligy. El Hadji Diouf udělal během svého ročního působení v Tromsö velký pokrok. Věřím, že může být pro Slavii velkou posilou a udělat další zajímavý výkonnostní růst. Chtěl bych také poděkovat klubu, hráčovi i agentovi za korektní jednání,“ pochvaloval si na klubovém webu sportovní ředitel Slavie Jiří Bílek.

"Slavii už jsem znal z dřívějška. Před pár lety, myslím v roce 2019, jsem viděl Slavii proti Barceloně, mému oblíbenému týmu. Barcelona ale tehdy vyhrála. Vím, že Slavia je velký tým, co hrál Ligu mistrů, pravidelně působí v Evropské lize. Myslím, že je to pro mě ideální klub, abych se dál rozvíjel," těší se na nové angažmá mladý obránce.

| Video: Youtube

Ten je za poslední rok už pátým fotbalistou, který do Slavie přišel z nejvyšší norské soutěže. Před ním to byli Ogbu, Zafeiris, Sinyan a Wallem. Eden Dioufovi doporučoval i jeho krajan Abdallah Sima, bývalý slávista a nyní hráč Glasgow Rangers.

"Agent mi říkal, že Abdallah Sima byl ve Slavii a dal mi na něj číslo. Mluvil jsem s ním a vyprávěl mi, že má na Slavii skvělé vzpomínky. Říkal, že když jsi mladý a přijdeš do Slavie, tak se můžeš stát velkým hráčem, dál se posouvat. To je přesně můj cíl," prohlásil Diouf, který si vzal i stejné číslo,  jaké před ním na zádech nosil jeho slavnější krajan - dvanáctku. "Snad mi přinese štěstí," přeje si.