"Takový začátek je úžasný, moc mě to těší. Jsem šťastný, že se nám povedlo navázat na první zápas, tři body jsou doma a můžeme se chystat na těžký duel s Ferencvárosem. Jako tým i já osobně jsme se dobře naladili," rozplýval se po utkání.

V minulé sezoně nastřílel hattrick jeho parťák Stanislav Tecl hned v prvním kole v Budějovicích, tentokrát se na tři góly čekalo o kolo déle.

"Byl to velmi těžký duel. Všeobecně vstup do sezony je vždycky velmi důležitý, utkání bývají náročná, kór v naší situaci, kdy jsme ještě neměli možnost se pořádně poznat a sehrát. Jsem vděčný, jak jsme k tomu jako tým přistoupili a že si odvážíme další tři body zvenku," vracel se Schranz k pátečnímu duelu.

Zatímco zmiňovaný Tecl se od hattricku v prvním kole trefil ve zbytku sezony už jen jednou, u slovenského reprezentanta se dá očekávat pravidelnější přísun gólové radosti. "Konkurence je obrovská, je třeba dokazovat kvalitu na každém zápase, na každém tréninku. Tento zápas mi vyšel, ale to nic neznamená. Musím stále pracovat," uvědomuje si.

Na dva góly mu perfektně přihrál Oscar. "Hrál fantasticky, centry má neskutečné. Fantasticky mi to dvakrát připravil, já už měl pozici jednoduchou. Za obě přihrávky mu moc děkuju," vzkázal.

V minulé sezoně v Jablonci hrál na hrotu útoku, trenér Trpišovský jej proti Teplicím postavil na pravé křídlo.

"Nemůžu si stěžovat. Hraju tam, kde mě trenéři potřebují, kde můžu mužstvu nejvíce dát. Jsem vděčný za každou příležitost, za každou minutu, kterou na hřišti dostanu," poznamenal skromně.

Jindřich Trpišovský už spřádá plány na středeční úvodní zápas 3. předkola Ligy mistrů na hřišti maďarského Ferencvárose. Hattrickem si Schranz důrazně řekl o další základní sestavu.

"Zamotal mi hlavu hodně, potvrdil velice dobrý výkon z druhého poločasu ve Zlíně a jeho celkové počínání od začátku přípravy. Předvedl skvělý výkon nejen v koncovce. Kdyby si v ní všichni počínali jako on, tak těch gólů mohlo být mnohem víc a mohli jsme mít klidnější průběh utkání. V momentálním rozpoložením ukazuje, že s ním můžeme počítat na jeden z těch ofenzivních postů v základní sestavě nebo na dostřídání. Je to trochu odlišný typ křídla, než máme," řekl trenér.

Zápas v budapešťské aréně začíná ve středu v 20 hodin.