„Zápas jsme měli rozehraný na to, abychom slávistickou sérii ukončili,“ mínil trenér klokanů Luděk Klusáček.

Ani za nepříznivého stavu po trefě Chramosty ale hosté, kteří přijeli „dvě zastávky tramvají“, neztráceli optimismus.

„První poločas ale nebylz naší strany špatný. Hráli jsme dobře, ale dostali gól v situaci, kdy nás bylo o jednoho méně a Bohemka využila standardku,“ začal hodnocení trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

Prokletí stoperů

Po dvacáté minutě mu zatrnulo hned dvakrát. Nejprve se zranil stoper Takács, což je v této sezoně prokletí… kdo je stoper v sešívaném dresu, zraní se. A než bylo vystřídáno, využili domácí kraťoučkou přesilovku k vedoucímu gólu. Naštěstí by mělo jít jen o drobné svalové zranění.

„Pár adeptů na stopera jsme tam měli, někteří by to měli spíše za trest,“ usmíval se Trpišovský. „Čeká nás ještě hodně zápasů a máme jediného zdravého stopera. V béčku máme Michala Šmída, přemýšlíme i o něm,“ dodal už na vážnější notu.

Všechno zlomila 56. minuta. Před domácí brankou došlo k nepřehledné situaci, ke slovu se dostalo video a verdikt byl jasný: Bořil byl faulován, penalta! K míči se postavil Stanciu a nemýlil se.

Tím odstartoval kanonádu. Lingr, Kuchta, z další penalty pak dal svůj první ligový slávistický gól Krmenčík a dvacetiminutový brankostroj pak završil Schranz. Ten dal svůj šestý ligový gól sezony a s olomouckým Hálou se dělí o první místo v soutěži kanonýrů.

„Věřili jsme si. Za stavu 1:1 jsme měli připraveno střídání a než k němu došlo, bylo to 1:3,“ dodal Klusáček. „Rozhodla naše produktivita v šestnáctce,“ těšilo Trpišovského.

Sparta i přes aktivitu dokázala proti Jablonci vydolovat pouze bod za remízu 1:1.
Rychlý gól Drchala a... konec. Sparta nechala bod Jablonci

Bohemians Praha 1905 - Slavia Praha 1:5 (1:0)

Branky: 22. Chramosta - 56. Stanciu z pen., 62. Lingr, 65. Kuchta, 72. Krmenčík z pen., 76. Schranz. Rozhodčí: Berka - Paták, Vlček - Adam (video). ŽK: Vondra, Hronek - Kuchta. Diváků: 5485.

Bohemians: Le Giang - Köstl (78. Bederka), Krch, Vondra - Dostál, Květ (68. Nový), Ljovin, Hronek, Fulnek (68. Kovařík) - Keita (68. Koubek), Chramosta (68. Necid).

Slavia: Mandous - Masopust (46. Lingr), Takács (23. Ševčík), Ousou, Bořil - Holeš, Samek (46. Krmenčík) - Bah, Stanciu, Schranz (86. Ekpai) - Kuchta (77. Traoré).